Zranenia členku: príznaky, diagnostiku a liečbu zranení členku

Príznaky, diagnostika a liečba zranenia členku spoločné

Zranenia členku spoločné – úraz, ktorý sa často objavuje v športovcov, nie je vylúčené, a spotrebiteľ možnosť. Musí byť včasné a správne pomôcť obeti, aby sa zabránilo komplikáciám.

Funkcie kĺbu

Členok je jedným z najväčších kĺby ľudského skeletu. Pozostáva z troch kostí:

 • holennej kosti;
 • malé holennej kosti;
 • noha (talus).

Všetky tieto časti sú spojené spoločnou kapsule, aj tam sú väzy. Môžete mať názov určiť, že toto spoločné spája dolnú časť nohy a chodidlo. Členok sa podieľajú predovšetkým pri chôdzi, on cíti tlak na celé telo. Teda, poškodeného kĺbu vedie k dočasnej lameness, znižuje účinnosť. Preto medzi iné typy končatiny zranenia, zranenia členku je najnebezpečnejší.

Poškodeného kĺbu môže viesť k poškodeniu svalov, nervové tkanivá, krvné cievy.

Príčiny úrazu

Keď trpíte zranenie členku kostí a mäkkých tkanív. Často poškodené nervy a cievy.

Škody na členok je, keď padá z výšky. Nadmorská výška má len malý vplyv na mieru poškodenia. Dôležitejšie je, ako vyzeral dotyk s pevným povrchom.

Zraniť si členok, keď udrela na tvrdom povrchu. Tento nevyhnutne boj, úrazu môže byť získané v domácnosti.

Zlý výsledok môže viesť špeciálne anatomické štruktúry kĺbu. Ak glenoid kosti vyčnieva, alebo na jej nedostatok podkožného tuku vrstva, to sa stáva náchylný na zranenia.

Tento druh zranenia-náchylný športovcov. Na škodu môže spôsobiť napríklad nesprávne pristátie pri skákaní. Nie je vylúčené, pracovné úrazy. Človek môže ublížiť sebe zle sa obrátil.

Pred začatím liečby, uistite sa, že tam bol žiadne zlomeniny. Musíte vedieť, ktorých príznaky sa objavujú v osobe s zranenie členku spoločné.

Klinický obraz

Prvé príznaky ochorenia kĺbov patrí ostrá bolesť, ktorá sa zobrazí po dotyku na pevný povrch. To je tak silná, že ľudia doslova nemôže urobiť prvý krok. Bolesť trvá niekoľko dní, ale dosť často je to oveľa rýchlejšie.

Druhý príznak je edém. Opuch vedie k bolesti, aj keď opuch je menšie.

Poškodené tkanivo môže forme hematómov. Je to preto, lebo vo vnútri je krvácanie, ktoré má vplyv na mäkké tkanivá. Ako výsledok, oni začnú nárast objemu, na koži objavia červené a purpurové škvrny.

READ  Koleno podložky pre upevnenie kolenného kĺbu: zámky

To môže tiež byť známe a príznaky zranenia členku spoločné:

 • lameness;
 • opuch;
 • bolesť pri pokuse pohyb nohy;
 • bolesť v celej nohy;
 • boľavé bolesť, ktorá sa objavuje v dôsledku zovretia, nervové zakončenia.

Necitlivosť prstov je spoločný príznak poškodenia. Ak nie je takýto príznak, vysoké riziko zlomeniny alebo väzu prasknutia. Presnú diagnózu môže len lekár na základe rtg snímky, ktoré zvyčajne robia 2 projekcie.

Príznaky zranený členok sú podobné vo svojich vlastnostiach, podvrtnutie, zlomený členok a potrhané šľachy. Skôr ako začnete liečbu, musíte presne vedieť, aký typ zranenia sa objavil v členku.

Ako diagnostikovať?

Kvalifikovaný už v úvodnej prijatie, budú schopní zistiť charakter úrazu a určiť, aké nebezpečné sú. Na potvrdenie diagnózy, bude pridelená x-ray.

Trauma môže rozvíjať v dôsledku stresu, keď členok je zažili šok preťaženie. V tomto prípade bude naplánovaná na MRI. Ak príčinou úrazu bolo ochorenie vnútorných orgánov, vyžaduje zásah lekára a terapeuta.

Prvá pomoc

Akékoľvek zranenie vyžaduje prvej pomoci. To by mal byť nielen včasné ale správne. Na zmiernenie stavu postihnutého a na zabránenie výskytu komplikácií, musíte vykonať nasledujúce akcie:

 • položiť alebo sedieť pacienta a zdvihnite nohy nad úroveň tela, je potrebné znížiť opuch a bolesť;
 • na postihnuté miesto uplatnenia emulzie, Ako to bude zníženie bolesti a opuchu, ak takáto znamená, nohy nakresliť jód sústavy;
 • mať elastický obväz, (ak nie, vhodný obväz alebo vreckovku), v smere z prstov a neskôr produkovať vajcovodov nohy, to by malo byť vykonané veľmi pomaly, inak stratíte prietoku krvi, na rovnaký účinok môže mať za následok príliš tesný obväz;
 • k poškodeniu povrchu, aplikovať studené komprimovať, nechajte to na dlhý čas – aspoň hodinu;
 • ak človek trpí ťažkou bolesťou, dať mu lieky proti bolesti – Analgin, Ketonal, Diklofenak.

Prvý deň po útoku, chrániť členok. Oni sa potrebujú oddýchnuť, obeťou je lepšie zostať v posteli. Pri cestovaní, môžete použiť trstiny na prechádzku.

Ďalší deň začať viac intenzívnu liečbu.

READ  Idiopatická juvenilná artritída liečba u detí

Ako liečiť zranenia?

Poškodený kĺb je upravená v tradičným spôsobom, na základe priebehu farmakoterapia. Zvýšiť terapeutický účinok je prípustné uplatňovať metódy tradičnej terapie.

Program liečby členok spoločné a dopĺňa takto:

 1. Na druhý deň po zranení, začať využívať cudzie zdroje vo forme gély, masti, krémy. V ich zloženie by malo neobsahuje steroidy. Liekov aplikované na kožu tri krát denne. Aj naďalej používať Retinol. Na obnovenie obehu, si budú musieť dať Polimed a nechajte pol hodiny.
 2. Poranené miesto, ktoré chcete pravidelne na masáž, keď bolesť ustúpi. Masážne pohyby robia v oblasti dolných končatín a prstov. Po masáži je vhodné urobiť niektoré gymnastika. V priebehu gymnastických postupy vykonávať flexor a extensor pohyby nôh, potom produkujú rotácii chodidla.
 3. Ak chcete odstrániť opuchy, akonáhle je to možné, vymenovať venotonic aj užitočné v tomto prípade sú b vitamíny.
 4. V týždni sa môžete začať robiť kúpeľ. Pre tento účel v teplej vode, zriedené mora alebo soľ. Je dôležité, aby voda vo vani bola nie príliš horúce. Optimálna teplota je 37 stupňov, ošetrenie trvá asi 20 minút.
 5. V priebehu terapie obsahuje alkohol, obklady, aj pomliaždené miestach sa môžete pripojiť tašky s teplou soľ.

Liečba môže byť doplnené fyzioterapia, najúčinnejšie je elektroforézou. Liečebné metódy fyzikálnej terapie metódy uplatňované o týždeň neskôr po zranení došlo. Pacient je predpísané:

 • parafín, ktoré môžu byť použité na zníženie zápalu;
 • diadynamické aktuálne odstráni bolesti;
 • pomocou magnetickej terapie môžete odstrániť opuchy a podporujú prietok krvi;
 • ultrazvuk zvyšuje účinnosť liečby, pod vplyvom žiarenie, zlepšuje vstrebávanie liekov, ktoré stimulujú funkciu krvných ciev a lymfatických uzlín;
 • UHF pomáha obnoviť metabolizmus;
 • bahenné terapie zlepšuje stav tkanív.

Okrem lekárskych metód, tam sú špecializované terapeutické opatrenia, ktoré umožnia v zdravotníckych zariadeniach. Postup je vykonávané špecialistami. Vykonané pre-blokáda poškodené plochy, to je, podávať procaine. Bolesť v postihnutej oblasti uložiť omietky Longuet, alebo elastický obväz. Lekár zámky nohy v správnej polohe. Poloha nohy – pravý uhol smerom von. Potom sadrové nohy: od hornej tretine nohu na koncoch prstov.

Ak hematómov získal hrozivé charakter, spoločné hnis sa hromadí alebo tekutiny, predpíše punkcia.

READ  Luxácia temporomandibular joint: typy, liečba

Správne predpísaná liečba pomôže, aby sa zabránilo riziku komplikácií. Správne terapia dáva príležitosť na zmiernenie bolesti a opuchy na pár dní.

Tradičné liečebné metódy

Ľudové lieky by nemali nahradiť konvenčnú terapiu. Ale ako dodatočné opatrenia, zvýšenie terapeutického účinku na tradičné metódy na použitie.

Dobrý spôsob, ako odstrániť opuchy a zápaly sú obklady a kúpele vyrobené z odvary z bylín. Obklady môžu byť vyrobené z:

 • a decoction šalvia (lyžicu suroviny zalejeme pohárom vriacej vody);
 • kapusta lístie, lístia slugger, tak dal šťavy, potom miesto o dotknutej oblasti a obväz;
 • kamilka, horsetail, breza puky, sporysha ich zem a nalejte vodku alebo alkoholu v pár dní infúzii je pripravený, ktoré rozmazal zranených mieste.

Tradičné metódy nájdete alternatívnej medicíny. Skôr ako začnete používať túto metódu, mali by ste sa poradiť s odborníkom.

Členok úrazu, môže spôsobiť nasledujúcich závažných chorôb:

 • synovitída sprevádzané hromadenie tekutiny a hnis v spoločnom;
 • hemarthrosis vedie k hromadeniu krvi;
 • artróza začína proces degenerácie v spoločnom priestore.
 • syndróm sudaka, príčin osteoporózy, môže to atrofia okolitého tkaniva.

Ak nie liečiť zranenia kĺbov, môže stratiť svoju funkciu a atrofie. V prípade liečby bol podávaný pacient splnené všetky odporúčania lekára, ale bolesť stále nie je preč, by mali byť adresované traumatologist.

Preventívne opatrenia

Aby sa zabránilo úrazu, je potrebné najprv monitor fyzické zaťaženie, aby sa zabránilo nadmernému tlaku na spoločné. Je potrebné na spevnenie zdravie. Nemusíte nosiť nepohodlné tesné topánky.

A pomliaždené členok je nehody, ktorá sa nedá predvídať. A ešte, ak začneme konať, môžeme znížiť riziko jej výskytu.

MAXCACHE: 0.4MB/0.00118 sec