Šľachy členok spoločné: fotografie, etiológie, klinika a liečba

Zápal v členku

Choroby svalovej a kostrovej sústavy zaujímajú osobitné miesto v Všeobecná štruktúra chorôb. Naliehavosť problému, ktorý trpí touto chorobou ľudí v každom veku. Okrem toho, mnohé ochorenia sú stále chronické, čo môže viesť k vážnym komplikáciám až zdravotného postihnutia. Nedávno dosť často tam sú choroby kĺbov. Veľmi zaujímavé je to patológia, ako šľachy členok spoločné.

Šľachy môžu rozvíjať v rôznych spojov. Pridelenie koleno, lakeť, rameno, členok šľachy a niektoré iné formy. Zápalové procesy môžu byť špecifické a nešpecifické prírody. V prvom prípade je komplikácie alebo klinické príznaky ochorenia.

Tam sú syphilitic a tuberculous zápal šľachy. Ak zápalový proces v členok región je tvorený v dôsledku úrazov a iných vonkajších vplyvov, potom hovoríme o non-špecifické zápal šľachy. Pozrime sa podrobnejšie, čo je etiológie, klinika a liečba tejto patológie vyzerá ako na foto postihnutého kĺbu.

Charakteristika a príčiny ochorenia

Čo je zápal šľachy? Je zápalové procesy, ktoré ovplyvňujú kĺbovú tašky. Taška (Bursa) je kapsule zložené z spojivového tkaniva, ktorá chráni všetky prvky spoločné a produkuje malé množstvo synoviálnej tekutiny. Tá zohráva veľmi dôležitú úlohu v metabolických procesoch. Vyživuje chrupavky a znižuje trenie v kĺbu. Synovium vyzerá štrbinou-ako dutiny. Je Bursa tam, kde sú výstupky kosti.

Kosti chodidla a predkolenia sú vzájomne spojené pomocou rôznych spojov. Najväčší z nich — členok. Tu je lokalizované na všetky známe Achilovej šľachy. Taška je na križovatke calcaneus s pätou šľachy. Treba poznamenať, že synoviálnej tašky môžu byť umiestnené na rôznych miestach: v rámci fascia, kožu, svaly, šľachy.

Šľachy členok spoločné pomerne často. Takmer vždy choroba je charakterizovaná tvorbou exudate. Rozlíšiť purulent, serous, hemorrhagic, fibrinous zápal šľachy. Členok spoločný hit ochorenia, ako je zobrazené na fotografii vyššie.

READ  Neuro-artritických diathesis: príznaky, liečba, fotografie

Bunions, ako mnoho iných patologických procesov, má rôzne etiológie. Akútny zápal šľachy vo väčšine prípadov sa rozvíja na pozadí zranenia, a chronické — ako výsledok dlhodobého vystavenia žiadne mechanické faktory. Často, akútna forma ochorenia sa stáva chronickou. Je to zaznamenané v oneskorené starostlivosti alebo samoliečenie. To je dôvod, prečo je veľmi dôležité poradiť sa s lekárom. Akútny zápal šľachy môže rozvíjať s osteomyelitída, carbuncles, erysipelas. Všetky tieto choroby sú charakteristické suppurative zápal, ktorý je veľký impulz pre zápal synoviálnej Bursa členok spoločné.

Prienik infekčných agens je často lymphogenous spôsobom. Tam je ďalší mechanizmus infekcie je cez poškodenú pokožku. V tomto prípade baktérie z preniká do kĺbovej dutiny cez odreniny, rezné rany. Zriedkavo diagnostikovaný zápal šľachy v reumatoidnou artritídou, dnou. Prispieť k zápalový proces, soli, ktoré hojne sa hromadia v kĺbovej dutiny. Ako pre chronický zápal šľachy, to môže byť v športovcov.

Veľký význam v rozvoji zápal synoviálnej tašky majú predisponujúce faktory:

  • nadmernej telesnej hmotnosti;
  • nadmerné užívanie alkoholu;
  • potlačenie imunity;
  • prítomnosť cukrovky;
  • užívanie niektorých liekov (kortikosteroidy);
  • vysoké zaťaženie na spoločnom počas dlhšej chôdzi alebo ťažkej fyzickej práce;
  • nosenie nekvalitné a nedostatočná veľkosť nohy obuv;
  • podchladenia nohy;
  • ploché nohy.

Klinické prejavy ochorenia

Príznaky šľachy, akékoľvek iné zápalové procesy zahŕňajú opuch, bolesť, opuch, dysfunkcie spoločného. Veľmi často u pacientov so zvýšenou telesnou teplotou, nepohodlie vyskytuje. Ak je purulent šľachy, teplota zvýši na 40 stupňov a vyššie. Začervenanie kože v postihnutej členok spoločné, je definovaná výrazné opuchy. Na pohmat na calcaneal tuberosity nohy je bolesť. Kožu v spoločnom stane hustá.

Ak sa takéto príznaky — urýchlene lekára

Všetky vyššie uvedené klinické prejavy viesť k porušeniu motorových činnosť. Ťažká chôdza, čo vedie k zhoršeniu kvality života, vrátane obmedzenia zamestnávania. Špecifické klinické funkcia je vytvorenie exudate v kĺbovej dutiny. To môže byť purulent alebo zmiešaný s krvou. V druhom prípade môžeme hovoriť o traumatické charakter zápal šľachy.

READ  Diéta pre dna: zaobchádzanie a odporúčania pre pacientov

Určiť možné exudation na pohmat postihnutej oblasti. Môžete cítiť pohyb kvapaliny vo vnútri. Príznaky sú jasne prejavuje len v akútnej forme zápal šľachy. Chronické typ ochorenia môže postupuje pomaly. Je dôležité vedieť, že dlhodobý vývoj ochorenia členok spoločné, a s ním celý úpätí osoba môže byť deformovaný. Foto šľachy a lézie spôsobené nich sú ľahko nájsť v špecializovaných literatúry.

Zápal šľachy v absencii adekvátnej terapie môže viesť k Achilovej šľachy prasknutia, spôsobuje človek, aby sa stal zakázané.

Diagnóza a liečba šľachy

Diagnóza šľachy zahŕňa zhromažďovanie anamnesis ochorenia, sťažnosti pacienta, pohmat postihnutých členok spoločné, laboratórne a inštrumentálne vyšetrenia. S cieľom určiť charakter výlučkoch je punkcie. S jeho pomocou je možné skúmať synoviálnej tekutiny, určiť príčinný agent ochorenia. To do značnej miery závisí na následné ošetrenie pacienta. Ak máte podozrenie, že bunion vyvinula na pozadí iných infekcií, a to má osobitný etiológie, posúdiť úroveň protilátok sa vykonáva bacteriological vyšetrenie.

Ak je zápal tašky členok spoločné, liečba je predpísané lekárom len po potvrdení diagnózy pomocou MRI alebo x-ray. Terapie, do značnej miery závisí na type patogénov a forma patológia. V akútnej purulent šľachy nevyhnutne pridelené antibiotiká, ktoré ovplyvňujú patogénov. Ak má pacient aseptické typ ochorenia, lekár predpisuje lieky proti bolesti zo skupiny Nsaid, obklady. Okrem toho, pacient je povinný poskytnúť zvyšok postihnutého kĺbu. Eliminuje zaťaženie na členok.

V závažných vykonáva lavage spoločného kapsule a kĺbovej dutiny s antiseptické roztoky, je odvodnenie. Chronické typ ochorenia môžu vyžadovať chirurgický zákrok. Operácia má za cieľ excision spoločného kapsule.

Pamätajte si, že šľachy je nebezpečné ochorenie, ktoré sa môže stať chronickým a viesť k poruche funkcie postihnutých členok spoločné.

MAXCACHE: 0.4MB/0.00097 sec