Prípravky na väzy a kĺby v lekárni: recenzia lieky

Ak kĺby a väzy sú neustále vystavené veľkej fyzickej záťaži, to bude nevyhnutne vedú k degeneratívnym zmenám ich tkanív a kostí a rozvoj degeneratívnych procesov, poruchy funkcie a bolesť. Na boji proti tejto chorobe v rôznych spôsoboch.

Tradičné a vo väčšine prípadov je najviac efektívna metóda – komplexná liečba, ktorá využíva rôzne lekárne lieky.

Ich hlavnou výhodou je, že sa rýchlo zbaviť bolesti a zastaviť zápalový proces, sú k dispozícii a sú vhodné, aby sa.

Čo liekov na obnovenie väzy a všetky kĺby vybrať, čo ich odlišuje, ako ich používať správne?

Analgetiká – analgetiká

Tieto lieky určené na rýchle zmiernenie bolesti, – nevyhnutné spoločníkov všetky kĺbové ochorenie. Zloženie a činnosť drog na väzy a kĺby a analgetiká sú rozdelené do troch skupín:

 1. Obsahujú paracetamol. Tieto lieky sú dostupné v lekárňach bez predpisu, klasickým príkladom tejto skupiny analgetík – pilulky «tylenol». Môžu byť používané na úľavu od bolesti a mierne bolesti.
 2. Opioidné lieky. Môžu byť zakúpené na predpis, ako sú drogy, účinne a natrvalo odstrániť aj veľmi silné bolesti.
 3. Kombináciu liekov. Ako tablety a injekcie obsahujú paracetamol a opiáty.

Ak vaše kĺby a väzy bolesť, lekár predpisuje, ako lieky:

Tramadol, Morfín, Methadon, Vicodin, Oxycontin, Oxycodone

Všetky majú niekoľko kontraindikácií, často vyvolávajú nežiaduce účinky a môže byť návykové. Priradiť ich výhradne na zníženie bolesti, iné liečebné opatrenia týchto zdrojov nemajú.

Ale účinok na tráviaci trakt je minimum, pričom bolesť syndróm je naozaj efektívne a natrvalo odstrániť. A posilnenie kĺbov a väzov.

Nesteroidné protizápalové lieky

Tieto finančné prostriedky sú vo viacerých smeroch. Ak drogy z prvej skupiny sú schopní zmierniť bolesť, nie pôsobením na príčinu, Nsa zabrániť zápalu. Najobľúbenejšie liekov:

Aspirín, Ibuprofen, Diklofenak, Indomethacin, Nimesulide, Diflunisal, Aceclofenac, Sulindac, Etodolac, Ketoprofen, Flurbiprofen, Nabumeton.

Sú tieto lieky nasledujúcim spôsobom: keď sa zápal v ľudskom tele produkujú špecifické enzýmy – prostaglandíny. Súčasne poskytujú ochranu sliznice tráviaceho traktu. Nsa brániť ich rast a zastaviť zápaly. Ale zároveň aby žalúdka a čriev, sú veľmi zraniteľné.

Z tohto dôvodu, to je neodporúča sa dlhodobé používanie nesteroidné protizápalové lieky. Všetky majú rôzne účinky: niektoré sú lepšie pre bolesť, iní zápal. Najviac populárne nástroje v akútny zápal:

 • Diklofenak;
 • Flurbiprofen;
 • Indomethacin.
READ  Ako liečiť aseptické nekrózy hlavy bedrový kĺb

Bolesť účinne súťažiť:

 1. Ketorolac;
 2. Ketoprofen;
 3. Diklofenak;
 4. Indomethacin.

V rôznych ochorenie tráviaceho traktu, hyperacidity, gastritída, peptický vred vyberte lieky najnovšej generácie selektívne. Tento:

 • Meloxicam;
 • Nimesulide;
 • Celecoxib.

Niektoré lieky z tejto skupiny môžu zvyšovať riziko vzniku ochorení kardiovaskulárneho systému, pretože v každom prípade nemožno začať liečbu s nimi bez lekárskeho predpisu.

BMAC – chorobu modifikujúce lieky antirheumatoid

Lieky z tejto skupiny sú zahrnuté v komplexnej liečbe drogovej závislosti, môžu výrazne spomaliť rast chorobu, alebo úplne zastaviť jeho rozvoj. Patrí medzi ne lieky, ako napr.:

 • Arava;
 • Plaquenil;
 • Imuran;
 • Cytoxan;
 • Neoral.

Sú predpísané v prípadoch, keď je riziko nenávratnej deštrukcii chrupavky, väzy a kosti sú veľmi vysoké a juvenilná reumatoidná artritída, psoriatická, keď ho tvoria.

Tieto lieky majú veľmi málo kontraindikácie, má málo vedľajších účinkov a nespôsobujú závislosť.

Ale ich efekt nie je okamžitý. Týždne a niekedy aj mesiace, kým sa dostavia prvé výsledky. Takže sú predpísané len v kombinácii s inými, viac rýchlo pôsobiaci drogy, hormonálne a nesteroidné protizápalové lieky.

S opatrnosťou lieky z tejto skupiny je predpísané pre poruchy obličiek a pečene, hypertenzia, po vakcinácii.

Chondroprotectors

Hlavný účinok týchto liekov je na obnovu a posilnenie kĺbov a väzov. Po prvé a predovšetkým, chránené pred zničením chrupavky. Chronické podávanie liekov je v tomto zmysle:

 1. Zníženie zápalu.
 2. Inhibícia degeneratívne procesy v tkanivách kĺbov.
 3. Normalizácia metabolické procesy a výživy.
 4. Rýchlejšiu regeneráciu chrupavky.

S chondroprotectors môžete znížiť dávku NSAIDs, a niekedy úplne opustil. Ale tam sú chondroprotector je tiež veľmi pomaly, v priebehu liečenia, je najmenej 6 mesiacov.

Okrem toho, že sú účinné, len v počiatočnej fáze ochorenia. Ak chrupavky je úplne zničené, zaobchádzanie s chondroprotectors nedáva zmysel, reštaurovanie je nemožné.

Tieto súbory najčastejšie vymenovaný týchto liekov:

Hondrolon, Structum, Artra medicíny pre spoje don, teraflex, Albona, Chondroitín AKOS.

Kortikosteroidy

Nadobličky osoba, vyrábať prírodné hormónu – kortizolu. Je potrebné podporovať mnohých metabolických procesov v tele. Kortikosteroidy sú syntetické analógový.

Vzhľadom na ich ďalšie úvod do organizmu je možné ovládať zápal a bojovať proti bolesti.

Kortikosteroidy sú k dispozícii v rôznych formách:

 • Tablety;
 • Vstrekovanie;
 • Kvapky;
 • Spreje;
 • Masť.

Najčastejšie lieky, ako Diprospan, Metipred, Celeston, Prednisolon.

Kortikosteroidy oveľa lepšiu prácu so zápalom ako Nsaid. Ale ich dlhodobé užívanie, telo sa stáva veľmi náchylné na rôzne druhy infekcií.

READ  Liek na artróza bedrového kĺbu: recenzia

Brať hormonálne lieky iba na lekársky predpis, na to systém. Nie je možné nezávisle zmeniť dávkovanie alebo lieky, najmä náhle zastaviť hormonálnu liečbu.

Nadobličky v tomto prípade to nebudú schopní rýchlo sa prispôsobiť novým podmienkam. Hladina kortizolu v tele klesne na kritickú úroveň, a to je veľmi nebezpečné.

Lieky na intraarticular injekcie

Ak bolesť je veľmi silný, ak opuchy kĺbov a končatín znehybnený, pre rýchle odstránenie týchto príznakov, váš lekár môže predpísať vstrekovanie liekov intra-artikulárny. Pre tento účel sú kortikosteroidy:

 1. Diprospan.
 2. Na hydrocortisone.
 3. Celeston.
 4. Kenalog.

To sa zobrazí aj v rámci kĺbovej správy chondroprotectors – nie je divu, že sa často nazývajú «tekuté protéza pre kĺby a kosti». Najobľúbenejšie Duralan, Synvisc, Ostenil, Fermathron.

Tieto lieky výrazne zlepšiť kvalitu synoviálnej tekutiny, zvyšuje svoju produkciu, stimuluje výživu chrupavky a kosti, metabolické procesy v tkanivách. Ale ich cena je pomerne vysoká.

Lieky na miestne použitie

Rôzne masti, gély, trenie je dobré, pretože liek vstupuje priamo do oblasti zápalu, bez ovplyvnenia tráviaceho traktu. Osvedčené:

 1. Fastum gel.
 2. Voltaren-gél.
 3. Masť Indomethacin.
 4. Masť Phenylbutazone.
 5. Masť Diklofenak.
 6. Riešenie Menovazin.

Všetky tieto lieky by mali byť súčasťou komplexnej liečby kĺbové ochorenie. Self-healing nástroje sú neefektívne, aj keď, a môžu byť použité na dlhú dobu.

Posilniť väzy a kĺby s pomocou liekov

S rozvojom kĺbové ochorenie veľmi často ovplyvňujú periarticular tkanív – svaly a väzy. Podpora a posilnenie potrebujú. V lekárňach môžete nájsť široký sortiment rôzne lieky a doplnky, ktoré podporujú spojivových tkanív.

Ale, bohužiaľ, väčšina z nich nemala očakávaný efekt. A niektoré nespĺňajú štandardy týchto liekov. Okrem toho, že je dôležité, aby pochopili, aký liek ako to pôsobí na tkanivo chrupavky a kosti s cieľom vybrať ten, ktorý bude riešiť problém, nie je dočasne masky.

Správne priradenie možno vykonať len lekár, ktorý študoval históriu pacienta sledovanie choroby, dynamiky a efektívnosti liečby v jeho prípade. Samoliečenie v tomto prípade môže viesť ku komplikáciám a dokonca spôsobiť urýchliť vývoj ochorenia.

K dnešnému dňu, najlepšie lieky, obnovy, väzov a šliach, posilnenie a udržanie prevádzky sú:

 1. Chondroitín sulfát – podporuje regeneráciu chrupavky vrstva, zlepšuje pružnosť tkanív.
 2. Glukosamín sulfát je stavebným materiálom pre kĺby a ich robí silnejšími.
 3. Kolagén je tiež výrazne posilňuje kĺby, najmä kĺbové väzy. Urýchľuje regeneráciu tkanív, podporuje tón, blahodarné účinky na pokožku.
 4. Vitamín D a vápnik. Tieto doplnky je potrebné brať v takáto kombinácia, pretože bez vitamínu D, vápnika nie je dobre vstrebáva do tela. Tento komplexný Doplnok podporuje rast kostí a zabraňuje rozvoju zápalu.
 5. MSM. Táto látka inhibuje bolesti, môže potláčajú zápalový proces. Samotný nástroj nemá vplyv na väzy a kĺby, nie posilňuje ich a podporuje regeneráciu chrupavky alebo kosti. Ale zlepšuje sa celkový stav pacienta, ktorý je tiež dôležité.
READ  Bolesť kostí pešo okolo big toe: liečba

Nižšie považujú napríklad, niektoré lieky, ich činnosť a uplatňovanie funkcií.

Chrupavky Artra

Je to kombinovaný nástroj, ktorý obsahuje chondroitín sulfát a glukosamín sulfát. Droga zlepšuje výživu tkanív, normalizuje krvný obeh a metabolických procesov, a tým zničené chrupavky, uzdraví sa rýchlejšie. Ísť opuch a bolesť ako hlavné príznaky zápalu z väzy a kosti.

Správne používanie tohto lieku v mnohých prípadoch umožňuje pacientom opustiť terapia nesteroidné protizápalové lieky. Artra nie je pridelený na tehotné a dojčiace ženy, ďalší kontraindikácie – obličkové.

Indomethacin v rôznych formách výroby

Tento liek je veľmi populárne medzi lekármi a pacientmi, vďaka jeho široké spektrum pôsobenia. Indomethacin veľmi rýchlo zmierňuje bolesť, znižuje zápaly. Môže sa použiť lokálne a užívať vnútorne. Veľkou nevýhodou drogy – dlhý zoznam kontraindikácií a možné nežiaduce účinky.

Od začiatku liečby týmto liekom potrebné monitorovať periférneho obehu a obličky a pečeň.

Structum – chrupavky, kĺbov a kostí

Hlavnou aktívnou zložkou tento liek je chondroitín sulfát. To normalizuje metabolické procesy v kĺboch, zabraňuje vyplavovaniu vápnika z kostí, chráni proti deštrukcii chrupavky. Structum urýchľuje regeneráciu kĺbov a rýchlo obnovuje sa ich pohyblivosť. Liek je toxický a nemá takmer žiadne kontraindikácie.

MAXCACHE: 0.41MB/0.00111 sec