Opuch za koleno v prednej alebo zadnej: opuch a bolesť

Stav kolena, ovplyvňuje to, ako sa človek pohybuje. Opuch za koleno je ťažké diagnostikovať. Určiť presnú príčinu ochorenia je diagnóza, vrátane CT a x-lúče. Niekedy vzhľad nádor pod kolenom môže byť spôsobené tým, degeneratívne disk choroby alebo zachytenia bedrovej chrbtice. Zdroj bolesti môže byť v inom smere, ale nepríjemné pocity, ktoré sa objavujú pod kolenom.

Dosť často tam sú ľudia, sťažovanie sa na opuchy, bolesti a opuchy pod kolená. Dôvodov môže byť veľa:

 • zranenia kolenného kĺbu;
 • svalové poškodenie;
 • kosti zlomenina;
 • anomálie nervových vlákien;
 • patológie lymfatických uzlín;
 • poruchy ciev.

Určiť presnú príčinu opuchu a bolesti, musíte podstúpiť laboratórne a inštrumentálne vyšetrenia. Použitie rôznych výskumných metód pomáha presné diagnózy. Toto pomôže lekár predpíše optimálnu liečbu.

Pekár to cysta za koleno

Kolenné kĺby osoby, šnúry a rozširuje s pomocou väzy, chrupavky a synoviálnej tekutiny. V dôsledku tejto tekutiny zabráni zvýšené trenie medzi kĺbov. Pri prekročení objemu synoviálnej tekutiny vyskytnúť oneskorenie a akumulácia v kĺbovej kapsule.

Na chrupaviek a väzov kolena, spoločné forma druh tlmič zabezpečiť plynulosť chôdze

Toto tvorí opuch za koleno prednej alebo zadnej. Je to tzv Baker to cysta. Pravidlom je, že ochorenie je časté obavy ľudí starších ako 40 rokov. Niekedy sa príznaky sú nepostrehnuteľné. Zvyčajne, cítil nepríjemné pocity pod kolenom, to má za následok opuch, pohyblivosť kolena výrazne znížené, cítil brnenie a necitlivosť v nohách.

Tak tam je hustá formácie v popliteal fossa. To všetko je sprevádzané bolesťami nôh a lýtka svaly. Keď sa tieto príznaky, okamžite vyhľadajte lekára.

Liečba Baker je cysta je celkom jednoduché, ak ona nie tak dávno. V tomto prípade je defekt odstrániť prebytočné tekutiny a liečivá proti zápalu. Po tomto postupe by mali byť nosené na kolenného kĺbu elastické bandáže. Samozrejme, cvičenie na choré spoločný by mala byť obmedzená.

READ  Structum tablety: podobné chrupavky, recenzie

Tašky zápal kĺbu vedie k vzhľad cysta s synoviálnej tekutiny

Ak cysta za koleno prednej alebo zadnej objavil dosť dlho, musíte chirurgické odstránenie šľachy na slizníc tašky.

Vo väčšine prípadov pacientov tolerovať chirurgia. Na liečbu tohto ochorenia pomocou ľudové lieky. Avšak lekára, konzultácie je stále potrebné.

Výskyt a liečba cýst z menisku

Koleno menisku je chrupavky formácii v tvare Polmesiaca. Funkcia menisci je znižovať trenie v kĺboch a obmedzenie nadmernej mobility. Existujú dva typy menisku: vonkajšie (bočná) a interných (mediálne). Väčšina poškodenie vnútorného menisku.

Poškodenie menisku a vznik cysty vyžaduje chirurgický zákrok

Nie menej časté ochorenie, pri ktorom dutiny formácie, naplnené tekutinou sa nachádza v centre menisku. Vznik takýchto dutín je zvyčajne sprevádzaná bolesť v oblasti pod kolenom. Ak cysty sú príliš malé, nesmú byť si všimol počas inšpekcie. Príčinou takéto útvary v menisku je preťaženiu kolien. Športovcov a ľudí zamestnaných v ťažkej fyzickej práce, viac vystavená riziku vzhľad cysta z menisku.

Malé cysty sa zaobchádza takto:

 • Lekári predpisujú protizápalové a bolesť lieky.
 • Odporúča sa, aby sa povinné zníženie fyzickej záťaži pacienta spoločné.
 • Ak sa táto metóda liečby zlyhá, chirurgický zákrok je nevyhnutný.
 • Pri operácii odstráni oblasti poškodeného menisku.
 • A menisku slza je sprevádzaná bolesť v popliteal fossa. Ako pravidlo, dôvod, pre tento jav môže slúžiť ako trauma alebo zápal kĺbu.

  Poškodenie tukového tkaniva alebo choroby Goff

  Kolenného kĺbu obklopuje tukové tkanivo, že keď sa poškodený príčiny ochorenia Goff. Je ľahko zameniť s cysta z menisku. Tukové tkanivo sa tu vykonáva buffer funkciu.

  Ak je niektorý poškodený, budete potrebovať príslušný liečby. Pretože bez neho, choroby sa môžu vyvinúť do chronickej fázy. Toto spôsobuje vznik osteoartrózy a chronickej bolesti v kolene. Vo väčšine prípadov ochorenie sa vyskytuje, keď Goff hormonálne zmeny alebo na pozadí osteoartrózy.

  Počas inšpekcie na detekciu poškodenia tukového tkaniva okamžite možné len v akútnej fáze. Charakteristické vlastnosti tejto choroby sú opuchy, bolesti kolena a obmedzenia v pohybe. Kolenného kĺbu je obklopený mäkkého tkaniva, takže bolesti a opuchy pod kolená v prednej alebo zadnej strane môže byť spôsobené poškodenie šliach, šľachy, väzy a svaly.

  Vzhľadom k ťažkej fyzickej práce, ako aj pobyt v jednej polohe dlhý čas sú v ohrození pre silné opuchy wsaemsgsize šľachy a väzy. To spôsobuje opuchy a nepríjemná bolesť pod kolenom. Hlavný rozdiel tejto choroby z cysty Baker je nepríjemná bolesť. Ak tlačidlo stlačíte na bod, edém opuch je pomerne hustá.

  V liečbe nádorov pod kolená v prednej alebo zadnej sú priradené k protizápalové lieky, predpísané zníženie fyzickej aktivity. Fyzikálnej terapie pre kolená bude byť tiež užitočné. Odporúča sa nosiť patellar šľachy a závlačky.

  Nervové a cievne ochorenia

  Existujú tri typy zápalu: je trombóza v popliteal žily, popliteal tepny aneurysm, alebo zápal tibial nervu.

 • Trombóza z popliteal žily môže vyskytovať bez príznakov. Ale ak tam boli komplikácie, bolesť sa môže stať dosť silný.
 • Pocit ťahanie a pulzujúca bolesť za koleno môže byť spôsobené faktom, že v stenách tepien, stratifikované. Použite na vysunutie je tvorený. Tento tvorí aneurysm z popliteal tepny. Z Baker je cysta, ako aneurysm je charakterizované v tom, že na pocit opuch je zvlnenie. Na liečbu týchto nádor, by mala urýchlene chirurgicky, ako odloženie by mohli spôsobiť rozsiahle krvácanie.
 • Na tibial nervu sa nachádza v spodnej časti popliteal fossa, nadväzujúcou na žily a tepny. Cosplays, to spôsobuje silné bolesti pod kneecap, a potom sa v nohy. Na liečbu tento zápal lekár predpisuje lieky proti bolesti. Potom chirurgický zákrok je nutné, ktorý odstraňuje poškodené tkanivo.
 • V praxi existuje viacero príkladov, keď významný zápal ciev a nervov, sprevádzaný silnou bolesťou, môže spôsobiť lekári podozrenie na poškodenie sedacieho nervu. Lekár by mal viesť podrobné diagnózu, a až potom začať liečebného postupu.

  Samoliečenie v prípadoch výskytu nádorov pod kolená nie sú odporúčané. Neoddeliteľnou súčasťou liečby by mali byť oddych a nedostatok pohybu na zlé kolena.

  MAXCACHE: 0.4MB/0.00099 sec