Opuch rúk: príčiny, liečba

Mnohí ľudia sa sťažujú na opuchy rúk a brnenie v rukách. Niekedy ľavé zápästie zväčšiť, viac ako doprava. Dôvody pre tento jav môže byť rôzne. Dokonca aj odborníci nie sú okamžite schopní určiť, prečo vlnu štetec. Nakoniec, majú podstúpiť rozsiahly prieskum, ktorého výsledky vám pomôžu potvrdiť alebo odmietnuť účasť akéhokoľvek ochorenia.

Niektorí ľudia majú opuch veľmi boľavé kĺby na rukách. Budete musieť snažiť odstrániť opuch doma. Ale na to, aby účinne bojovať proti chorobe, je potrebné nájsť príčiny a faktory, ktoré ovplyvňujú opuch rúk.

Prečo kefa opuchnuté

Príčiny a faktory edému sú nasledovné:

  • ochorenia vnútorných orgánov;
  • mechanické rušenie, modriny a úrazov;
  • zmeny v zložení krvi;
  • nervový šok;
  • alergie;
  • pokles v úrovni bielkovín v tele;
  • tehotenstva.

Hlavným a najviac presvedčivý dôvod pre opuch v rukách sú choroby vnútorných orgánov. Najviac často, opuchy spojené s ochorením obličiek, pretože tieto orgány sú zodpovedné za vodnej rovnováhy v tele. A ak nemajú prácu, môže viesť k nadmernej tekutiny. Výsledkom je, že človek zistí, že má opuchnuté ruky. V niektorých prípadoch sa môže vyskytnúť svrbenie rúk.

Kardiovaskulárne ochorenie môže tiež ovplyvniť vaše ruky. Na choroby srdca a ciev z narušený krvný obeh, čo vedie k stagnujúci procesov. Plazma má opustiť steny ciev, čo v opuch rúk.

Ďalší dôležitý faktor — mechanického zásahu. V tejto situácii, zablokoval výjazd z žilovej krvi z tkanív. Pri stlačení žily, ktoré sú na vrchole, sú zúženie. Ako výsledok tepien, ktoré sa majú dodať tkanivách, krvi, sú veľmi hlboké. Výsledok, krv nemôže dostať von z tkanív a začína hromadiť medzi vlákien a buniek.

Zmeny v krvi môže tiež viesť k opuchu rúk. Končatín môže zväčšiť, ak to má vplyv na steny ciev, ako je krv, začína ísť za steny kapilár. Opuchnuté ruky a z narušenie nervov alebo nervových chorôb. Dôvod, opuchy — ochrnutie, ktorá vzniká z poškodenia mozgu, tak mozog a miechu. Často, ako je opuch, sa nazýva paralytic.

READ  Akútne a chronické absces: príznaky a liečba tohto ochorenia

Opuch spôsobený alergiou, a spôsobiť viac svrbenie ruky. Vyvolať alergické reakcie sú rôzne faktory: od chemické podnety na bodnutie hmyzom. Ale svrbenie a opuch môže byť ľahko odstránená pri odstraňovaní príčin alergie antihistaminikami. Prudký pokles bielkovín spôsobí, že cievy strácajú schopnosť udržať telo tekutiny, a preto mal opuch.

Mnoho tehotných žien sú veľmi, veľmi opuchnuté ruky. Dôvodom je, že v tejto situácii sú púčiky s ťažkých bremien. To môže viesť k opuchu rúk a nôh.

Ako odstrániť opuch a svrbenie

Najprv musíte zistiť príčinu opuchu, potom eliminovať. Na základe výsledkov diagnostiky, lekár vám vybrať vhodné metódy spracovania. Takmer všetci odborníci odporúčajú, aby pitný reţim a jesť správne. Veľmi dobre sa s opuch mliečne výrobky. To môže byť syr alebo jogurt. Je vhodné do svojho jedálnička viac ovocia a bobule.

Ak opuch došlo v dôsledku mechanického poškodenia a predpísaný kurz anti-poburujúce drogy. Opuch sa koná v dôsledku odtok krvi z poškodenej časti tela. Ak edém je spojené s ochorením obličiek, mali by ste začať užívať diuretický drog, ale iba po konzultácii s odborníkom.

Ak opuchy spôsobené alergickú reakciu, je potrebné na odstránenie alergénov expozície. Keď svrbenie Alergie nie je strašidelný, je odporúčané, aby antihistaminiká.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00087 sec