Opuch miechy: liečba, diagnostika, príznaky

Opuch miechy je proces, charakterizovaný hromadenie tekutiny v bunkách a medzibunkových priestorov, čo v mozgu, zvýšenie hlasitosti. V lekárskej literatúre neexistuje presná definícia «opuch mozgu». Tento jav sa označuje ako «opuch a opuch mozgu.» Opuch sa vzťahuje na rozdelenie bunky edematous tekutiny, ktorá znamená porušenie intracelulárneho metabolizmu kyslíka hladovania buniek a ako následok ich smrti. Zvýšenie bunkového objemu v dôsledku opuchu je definované ako «opuch».

Opuch miechy má niekoľko tvarov. Každá forma má svoje vlastné charakteristiky a príčiny. Edém mozgu je klasifikovaný podľa príčiny jeho vzniku: opuch na pozadí nádor, po operácii, post-traumatické, jedovaté, ischemická choroba, zápalové, hypertenzná.

Existujúce typy edému

Štruktúra úradu a podmienené územné rozhodnutie

Existujú tri druhy edém mozgu, v závislosti na patogenéze:

 • Cytotoxické.
 • Vasogenic.
 • Intersticiálna.
 • Cytotoxické edém nastáva najčastejšie po traumatickou úraze mozgu. Počas hypoxie v bunkách je narušený metabolizmus, a potom sa začne hromadiť sodíka, čo prispieva k hromadeniu vody v tkanivách. Po prvé, opuchnuté, astrocyty, ktoré sú najbližšie k ciev. Neuróny začnú trpieť opuch po okolitých buniek zomrieť.

  Za porušenie blood-brain barrier vyskytuje vasogenic mozgovej edém. Opuch je spôsobené poruchami osmotický tlak, čo sa pozitívne nabité ióny. Celulárnej bariéru začína tiecť, ióny, ktoré vedie k zvýšeniu počtu intersticiálnej tekutiny. Zvýšením priepustnosti ciev mozgu bariéru množstvo intersticiálna tekutina začne záležať na krvný tlak vyšší je, tým rýchlejšie tekutina sa hromadí. Vasogenic opuch sa vyskytuje v pozadí nádor na mozgu, ak microemboli nádob alebo occlusion na krčnú tepien.

  Vasogenic mozgovej edém je najbežnejší typ edému. Pri zvýšenej kapilárna permeabilita v medzibunkového priestoru začína zadajte kvapaliny. Detekciu abnormalít pomocou kontrast-enhanced MRI je veľmi jednoduchá, ako kapiláry, pas a kontrast agent.

  Intersticiálna edém vyskytuje s hydrocefalus. V patológie narušený odliv mozgovomiechovom moku, čo vedie k zvýšenej intrakraniálna tlak a nahromadenie vody v tkanivách.

  READ  Psychosomatics osteoartrózy: psychosomatické príčiny

  Arteriovenous malformácie

  Vnútorné rany orgánu a jeho štruktúra

  Arteriovenous malformácie je rozvoju ochorenia ciev, mozgu alebo miechy v utero. Keď postihnutia, nie sú tvorené kapiláry, tak narušený metabolizmus a výmenu kyslíka v bunkách.

  AVM miechy ukazuje, znížená bolesti, teplote a vibračnej citlivosti na dolných a horných končatinách. V ťažkých prípadoch môže byť diagnostikovaný ochrnutie končatín. Arteriovenous malformácie prerušuje prívod krvi do mozgu alebo miechy a môže viesť k krvácanie v mozgu.

  Diagnóza AVM je kladený na základe MRI alebo CT. Skúšky neurológ odhalí prítomnosť lézií v miechy alebo mozgu. Pre diagnostiku malformácie tiež použiť kontrastné, v ktorom patológia je jasne demonštroval röntgen.

  AVM miechy liečená chirurgicky. Endovascular liečba je katéter a je prekrývajú lumen tepny. AVM malej veľkosti odstrániť žiarenie, žiarenie.

  Aby sa zabránilo patológia nemožné, ako sa vyvíja v utero na 1-2 mesiace tehotná.

  Príznaky edém

  Bez ohľadu na dôvody vzniku mozgovej edém, klinický obraz je takmer vždy rovnaký. Mozgovej edém poruchy dýchania, pohybu, zníženie pupillary odpoveď.

  Zvýšením množstva tekutiny v dutinách lebky tam je pocit «plnosti» z vnútra lebky, ktoré sprevádza silné bolesti hlavy. Pri akútnej bolesti je zmätok, môže sa vyskytnúť nevoľnosť a vracanie.

  Liečbe mozgového edému je značné úlohou aj pre vysoko kvalifikovaných špecialistov, pretože problém je ginepraia.

  Najprv je potrebné obnoviť mozgovej uzávery tlak, ktorý závisí na primeranú výživu neurónov a zvýšiť obeh. Ak chcete vyriešiť intrakraniálnej tlak používa:

 • Askhenazi.
 • Eliminovať bolesť, kŕče a nárast svalovej stimulácie.
 • Kontrola telesnej teploty.
 • Predpísané diuretiká.
 • Obnoviť systém odtoku tekutiny z mozgu.
 • S jasnej neefektívnosti konzervatívna liečba, chirurgická intervencia je potrebné. Na zníženie intrakraniálnej tlak a odstrániť kosť klapka.

  Liečba edému miechy

  Opuch v mieche podobné procesy, ako je opuch mozgu. Opuch miechy môže vyplývať z chrbtice poranenia nasleduje hypoxie, cievne ochorenia a rakovina. Je len zrejmé, rozdiel môže byť chrbtice šok. Chrbtice šok nastane po traume s roztržka chrbtice. Príznaky chrbtice šok sa prejavuje v úplnej absencii pocit nižšie úrazu stránky. Pri správnej a včasnej liečby, proces sa môže stať reverzibilné, ale v závažných prípadoch úplné vyliečenie nie je možné.

  READ  Ako liečiť capsulitis z ramenného kĺbu (zamrznuté rameno)

  Chrbtice šok je liečená chirurgicky, ak:

 • Uchytenie na krvné cievy, ktoré sa pohybuje v mozgovomiechovom moku;
 • Hematómov, ktoré môžu byť priložené uchytenie plavidiel;
 • Kompresia miechy;
 • Riziko prasknutia chrbtice zlomeninu stavca.
 • Chirurgická liečba pečeňové, obličiek alebo srdcová nedostatočnosť, a tiež pre vnútorné krvácanie, hematómov mozgu a pľúcna embólia je kontraindikovaný. Ak chcete obnoviť objem mieche, že je potrebné stanoviť a elektrolytu metabolizmus. Ak to chcete urobiť, vymenúva diuretiká (diuretiká).

  Na stabilizáciu bunkových membrán pomáha glukokortikoidy terapie. To môže zabrániť hromadeniu hormónov v poškodeného tkaniva, ktoré sú zapojené do medzibunkových interakcií.

  Narušený innervation v poranenia miechy tlak, vredy vznikajú. Rýchlejšie dekubitov vyskytnúť, keď poškodenie krčnej a hrudnej chrbtice. Posteľ vredy môžu spôsobiť sepsis rýchlo nakaziť. Liečba sepsis sa vykonáva antibakteriálna terapia.

  Opuch miechy nádor

  Nádor je tvorený z medullary látky, alebo môže byť metastáz z nádory iných tela. Existujú dva typy: malígne a benígne.

  Ak nádor bol tvorí plášť z miechy, má benígny charakter a sa nazýva meningiom. Nádor tvorený zo škrupiny nervov je schwannoma a tiež odkazuje na benígne typu. Zhubné nádory vznikajú z glial bunky alebo väzivové tkanivá chrbtice.

  Nádor v kmeňa miechy

  Ak sa nádor je komprimovaný mieche, ktorá vysvetľuje všetky príznaky. Klip nervových koreňov chrbtice spôsobuje bolesť, slabosť a strata citlivosti. Kompresiu nervov spôsobuje svalové kŕče, tŕpnutie, slabosť a nedostatok koordinácie. Nádor v bedrovej chrbtice môže spôsobiť zlyhanie vnútorných orgánov — močového mechúra a čriev.

  Stále nie je schopný zistiť, prečo je nádor miechy, však faktory, ktoré zvyšujú riziko vzniku ochorenia:

 • Genetické predispozície.
 • Limfozitami miechy.
 • Otravy karcinogénov.
 • Choroba Je Von Hippel — Landau.
 • Dedičné choroby neurofibromatosis type dvoch.
 • Diagnóza ochorenia

  Ak telo je prítomný s malígny tumor každý orgán a zároveň sa pacient sťažuje na bolesti chrbta, slabosť, a paresthesia alebo nedostatok koordinácie, lekár naznačuje prítomnosť nádoru v mieche.

  READ  Masáž pre osteoartróza kolena, ramena, bedrový kĺb: video s technikou popis

  Lokalizácia nádoru, určuje funkcie, ktoré sú narušené v tele. Vzťah bolesti a opuch je potvrdené vylúčenie iných ochorení s podobnými príznakmi: obehové poruchy, zápal svalového tkaniva, zlomeniny stavcov a zranenia medzistavcových platničiek, infekcie spôsobené vírusmi, tuberkulóza, syfilis, roztrúsená skleróza, alebo malígne choroby krvi.

  Určiť presnú lokalizáciu nádoru a jeho podrobné úvahy uplatniť metódu magnetickej rezonancie. Ak chcete určiť typ nádoru, biopsia — odobratie malý kúsok nádor v oblasti výskumu.

  Liečba nádorov

  Liečba nádoru v mieche sa vykonáva dvoma spôsobmi: chirurgické a konzervatívny. Obe metódy môžu byť použité samostatne alebo popri sebe. Konzervatívna liečba je použitie rádioterapie. Znižuje opuch predpísať kortikosteroidy, ktoré pomôžu znížiť množstvo tkaniva miechy a obnoviť nervové funkcie.

  Účinnosť liečby závisí od typu nádoru a rozsah jej vplyv na integritu miechy. Niektoré typy nádorov môže byť úplne odstránené. Po liečbe 50% pacientov príznaky zmiznú.

  MAXCACHE: 0.4MB/0.00109 sec