Na päty tam bol náraz a bolí pri chôdzi: foto.

Po celý svoj život ľudí neustále preťaženie vaše nohy a poškodiť ich. Vysoké podpätky, úzke topánky, nesprávne zdvíhanie sú hlavné príčiny poruchou prietoku krvi v dolných končatinách, čo vedie k pľuzgiere, poškodenie kĺbov a iných ochorení.

Väčšinou, ľudia nevenujú pozornosť na zdravie svojich nôh, prinútil ich, následne prekvapení, bolesť, keď paušálna už objavil a bolesť.

Nádor, môže byť na dlhú dobu, aby sa prejavujú, ale v určitom bode sa objaví výrazné nepohodlie.

Je potrebné vedieť, čo robiť, keď tam bol náraz na päty, a ako rýchlo sa zbaviť nepríjemných javov.

Príznaky hrbole na päty

Existujú prípady, keď build-up nebol vznikol, ale začiatku zápalový proces v sliznici taška. Tento jav sa nazýva retrocalcaneal šľachy, to si vyžaduje úplne odlišný prístup ako hrču na päty.

Calcaneus zadnej strane je pokrytá rast, to vedie k zvýšeniu päty. Okrem toho, paušálne má tieto príznaky:

Zápalové procesy okolo nádoru, opuch v zadnej päty,

Sa objaví na koži vody bublina, ktorá je neustále trenie topánky a bolesť, v zriedkavých prípadoch dochádza k zmene farby podpätky

Vybudovanie buď tvrdé alebo mäkké štruktúry.

Dôvody pre vznik hrbole

Hrb na päty sa môže vyskytnúť v dôsledku týchto dôvodov:

 • na dlhú prechádzku v nepríjemne tesné topánky
 • v prípade poranenia na päty a zápal tkaniva
 • v prítomnosti nadváhy, ktorý spôsobuje veľký a nepretržitý tlak na nohy,
 • pretože vzhľad veľké pľuzgiere,
 • v dôsledku takých ochorení, ako je artróza, ploché nohy a iné poruchy.

Tieto príčiny hrče na päty naznačuje, že budete musieť navštíviť lekára pre počiatočné skúšky a objasnenie súčasnej situácie.

Diagnostické opatrenia

Vedecký názov hrbole na podpätku je «Haglund je deformácia». Analýzy je identifikovať prítomnosť kosti komponentov rastu. Pre tento účel x-ray.

READ  Myozitída hrudníka: úprava ľudových a tradičných médií

Ak sa po štúdiách v oblasti vzdelávania neboli zistené kosti, mali by ste starostlivo skúmať:

 1. šľachy
 2. mäkké tkanivo
 3. na slizníc, taška.

Na tento účel, lekár sa musí vzťahovať pacienta magnetickou rezonanciou.

Ak máte vytvorené včasnú diagnostiku hrbole, je možné, aby sa zabránilo prasknutiu z Achilovej šľachy, ktoré sa môžu vyskytnúť v dôsledku dlhotrvajúceho tlak na väzu.

Hlavné liečebné metódy hrbole na päty

Liečba hrbole na päty sa vykonáva pomocou:

 • Elektroforézu,
 • Ultrazvuk
 • Laserová terapia
 • Šok-wave metódy,
 • Tradičnej medicíny,
 • Blokáda lieky na odstránenie bolesti. Podstatou liečby je vo vnútri kužeľa zaviesť špeciálne riešenie. Tento druh liečby je veľmi nebezpečné, pretože to môže viesť k nekrózu päty kostí, v prípade nesprávne vypočítaná dávkovanie a negramotných spustiť vstrekovanie
 • Chirurgická intervencia
 • Ortopedické vložky, ktoré rozložia záťaž na nohy a zníženie bolesti päty v procese prechádzky.

Ktorá z metód, ktoré najlepšie vyhovujú v každom prípade, rieši ošetrujúci lekár.

Podstatou konzervatívnej liečby na odstránenie zápalu v sliznici taška. Ak edém je úspešne odstránený, šliach netrpia tlak.

Tam je účinná metóda pre liečbu rast Haglund – ľadom. Neoplastic lekári navrhnúť uplatnenie teplej vody fľašu s ľadovou vodou.

Ako doplnková liečba, lekár vám predpíše nesteroidné protizápalové krémy, ktoré by mali byť prijaté v presnom súlade so schémou a predpísané dávkovanie.

Okrem toho, budete musieť vykonať cvičenie terapeutické cvičenia, ktoré priaznivo ovplyvňujú členok a Achilovej šľachy. Tiež by ste mali nosiť pohodlné topánky s mäkkou päty a nízkom podpätku.

S cieľom znížiť tlak v procese nosiť topánky a zmierniť bolestivé päty bolesti, je možné, že rast na posilnenie silikónových náplastí, ktoré sú zakúpené v lekárni.

Liečba hrbole na podpätku s pomocou chirurgického zásahu

Ak vybudovanie veľkej veľkosti a s jasnej neefektívnosti konzervatívne metódy liečby, lekár prijme rozhodnutie o prevádzke. Zásah je nevyhnutný v prípade, ak šľachy sa objavil a potvrdil, cystická zmeniť.

READ  Bedrovej radiculitis: príznaky a liečbu ochorenia

Keď chirurgický zákrok excised kosti build-up a čistí zápal sliznice taška. Niekedy chirurg excised na cysty, ktoré sa objavili vo vnútri šľachy päty.

Aby sa zabránilo nepríjemné a bolestivé výrastky na päty, musí nasledovať tieto zdravie tipy:

 1. Nemusíte nosiť tesné a nepríjemné, obuv,
 2. Nemusíte nosiť topánky s príliš vysoké podpätky. Lekári odporúčajú používať len topánky s podpätkom nie viac ako 6 cm. Táto výška je optimálne rozdeľuje váhu okolo nohy,
 3. Ak musíte dlho nosiť vysoké podpätky, je dôležité, aby zmeny pohodlné topánky. Sedí pri Stole, môžete krátko dať nohy oddýchnuť, pričom mimo nepohodlné topánky. Môžete to urobiť prsty a nohy trochu gymnastika,
 4. Vedú aktívny životný štýl
 5. Jesť právo udržiavať si zdravú hmotnosť
 6. Použiť finančné prostriedky na starostlivosť o nohy,
 7. Pre starostlivosť o nohy so špeciálnymi krémy, ktoré zmierniť únavu.

Ľudové lieky na liečbu hrbole na päty

Hrb na podpätku je ošetrené jeden z tradičnej medicíny len po prerokovaní so svojím lekárom. Existujú účinné recepty na liečbu nádorov v pätách:

Variť zemiaky s olúpeme, nakrájame a zmiešame s petrolejom. Dať nohy do horúcej hmoty na 20 minút. Po postupe utrite nohy s uterákom a noste teplé ponožky. Komprimovať naznačujú, ak to nie je viac ako 12-krát,

Aby sa malé tortu vyrobené z ovsených múky a medu (1 čajovú lyžičku z každej zložky). Steam nohy, utrite uterákom a dať na tortu na paušálne. Potom opraviť obväz, zabaliť do celofánu a dať na ponožky. Počas liečby by mala trvať najmenej 10 dní

Zmiešajte prášok z 6 aspirín tablety s 50 mg jódu. Mix by namažte hrbole na päty 2 krát denne po dobu jedného mesiaca. Súčasne môžete piť vodu, aktivovaného oxidu kremičitého,

Vaječný žĺtok zmiešaný s 1 jedáleň o med a chladom. Pred spaním je dobré na paru, nohy, ich utrite suchou a namažte nádory, dostali vozidla. Nosiť ponožky a ísť spať a opláchnite v dopoludňajších hodinách. Pred aplikáciou sa odporúča ohriať trochu vo vodnom kúpeli.

READ  Degeneratívne zmeny krčnej chrbtice: príznaky a liečba

Použitie nástroja z Arzenálu ľudovej medicíny v súlade so recept, môžete efektívne vysporiadať s hrčou na päty.

MAXCACHE: 0.41MB/0.00109 sec