MRI členok spoločné: recenzie zobrazovacie nohy

Hmotnosť ľudského tela a je v neustálom pohybe, neustále ovplyvňujú členok spoločné. Poruchy v tomto kĺbe priniesť značné nepohodlie a komplikácie.

V praxi ortopédia MRI členok spoločné dal možnosť hlbšie skúmať a študovať anatomické a biomechanické charakteristiky spoločné, ktorá spája kosti chodidla a predkolenia.

Skúmanie patologických porúch pohybového systému nie je potrebné uplatňovať príliš komplexné a inovatívne metódy. Dosť stráviť ultrazvukové vyšetrenie šľachy a väzy. Avšak musíte mať na pamäti, že počítačová tomografia a ultrazvuk nezistí väčšina malých abnormálna tvorba a prítomnosť patologických procesov v tkanivách.

MRI členok spoločné vzhľadom na citlivosť na kontrast má veľké výhody v porovnaní s inými metódami diagnostiky. Takéto štúdium je presné, informačné a spoľahlivé skenovanie.

MRI umožňuje vizualizovať predmet štúdia.

Okrem vysokej funkčnosti, MRI členok spoločné je iný a viac bezpečnosti, pretože je založené na magnetické vlny. Treba poznamenať, že ultrazvuk scan x-lúčov, ktoré je veľmi nebezpečné pre zdravie.

Že skúma MRI

MRI členok umožňuje lekári vykonávať na plný štúdia členok spoločné, a to:

 1. identifikovať štrukturálne zmeny v väzov, chrupaviek, kĺbov kapsule a okolitých mäkkých tkanív,
 2. pochopiť rozvoj patologických procesov v tkanivách a orgánoch (hromadenie tekutiny, zápal, opuch, krvácanie, degeneratívne proces, nádor formácia).

Vyšetrovanie s MRI členok spoločné, lekár dostane všetky potrebné na diagnostike údajov. MRI poskytuje vysokokvalitné vrstvené snímky zhotovené v coronal, sagittal a axiálne projekcie.

Obraz s vysokým stupňom rozlíšenie transformirovalsya v počítači do jedného obrázka, ktorý má k dispozícii všetky informácie potrebné v radiologist na výrobu cieľ diagnózu. Všetky dáta sú uložené na digitálnych médií a môže byť použitý, ak je to potrebné.

MRI členok spoločné ukazuje nasledovnú štruktúru:

 • Chrupavky
 • Zväzky,
 • Kosti
 • Sval (mäkkého tkaniva),
 • Šľachy
 • Krvné cievy a nervy.

Všetky dôležité prvky členok, sú prepojené. Nasledujúce diagnózy, príležitosť študovať anatómiu členok spoločné.

READ  Šľachy na kolená: príčiny a liečba

MRI kĺbov umožňuje vizuálne hodnotenie ihlicu, talus, calcaneus a holennej kosti, spojené šliach.

Okrem toho sme štúdia skupiny svalov, ktoré vytvárajú chrbtových a plantárna ohnutia.

Diagnostika bolesti kĺbov

S bolesťou, ktoré zvyčajne vznikajú v dôsledku progresie artritídy môže byť ohrozená funkčnosť členok spoločné spojené s pohybom.

Bolesť môže byť spojené s dislokáciou, vyvrtnutie alebo iné zranenia členku napr. zlomeniny a zranenia:

 1. vonkajší členok,
 2. holennej kosti,
 3. na metatarzálnych kostí,
 4. calcaneus a iné.

Tieto zranenia, ktoré sa môžu vyskytnúť v dôsledku náhleho strčil nohu smerom dovnútra alebo von, pádu z výšky, založené na nohy alebo päty.

Ak zranenie je charakterizovaná ostré bolesti a následné opuchy, artritída nepohodlie sa objavuje a postupne zintenzívňuje.

Samozrejme, môžete to urobiť MRI členok a zistiť príčiny artritídy. V závislosti od charakteristiky zápal, artritída, môže mať nasledovné formy:

 • Špecifické artritídy. To je výsledok porušenie procesy výmeny, napríklad dna.
 • Non-špecifické artritídy. Toto je akútnej forme purulent ochorenie, ktoré sa môže vyskytnúť v dôsledku infekcie v hrdle, chrípke, chronické angíny, alebo odreniny.
 • Aseptické artritída, že výsledok bol otvorený zranenia kĺbov, chronické microtrauma alebo nekróza kosti.

Bolesť môže byť čiastočná, občas úplne stratili možnosť nezávislého pohybu. Nie je obrátiť sa na kompenzačných pomôcok (palice alebo barly), musíte podstúpiť diagnostické testy čo najskôr. V tomto prípade lekár čas začať liečbu postihnutého kĺbu.

Prijaté údaje MRI členok spoločné a po preskúmaní ich ošetrujúci lekár robí správnu diagnózu, pretože má presné klinického obrazu ochorenia.

Po ošetrení MRI

Liečba spoločného závisí od zložitosti ochorenia a nuansy jeho rozvoj. Len lekár na základe komplexnej štúdie, členok a slintačky (MRI, CT, x-ray) a celkový stav pacienta, môže rozvíjať efektívny systém liečby.

Akákoľvek forma ochorenia je potrebné zaobchádzať odlišne. Napríklad, v artritídy, je dôležité zabezpečiť, kĺbov pokoj a teplo. V zápalové procesy by mali byť používané antibiotiká.

READ  Artróza bedrového kĺbu kĺbu: diagnostika a liečba

Nepohodlie a bolestivé podmienky sú vyrovnané s pomocou liekov proti bolesti, môže byť:

 • tabletky
 • vstrekovanie
 • masti a gély.

Na udržanie optimálnej celkovej kondície pacienta, je potrebné použiť regeneračné drogy.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00138 sec