Med, soľ spoje: recept na obklady na liečbu

Ochorenia kĺbov sú bežným problémom, ktoré dnes musí čeliť nielen starší, ale aj mladí ľudia.

Okrem liekov, ktoré lekár predpisuje liečba je široko používaný v ľudovej terapie. Je to najlacnejšia a veľmi účinný spôsob, ako sa vysporiadať s chorobou.

Spoje liečba medom

Často ochorenia kĺbov sú liečené medom. Ako viete, má protizápalové a zahrievania. Med obsahuje veľké množstvo užitočných vitamínov a minerálov. Používa sa pri liečbe:

 • Degeneratívne disk ochorenia;
 • Dna;
 • Artritída;
 • Reumatizmu;
 • Ischias;
 • Osteomyelitída;
 • Z osteophytes a iných ochorení pohybového aparátu.

Med ako liek známe liečivé vlastnosti. Použiť k tomu, stláčanie, trenie terapeutické masti. Existuje množstvo receptov z tradičné lieky na báze medu.

Aby liečba bola účinná a spôsobil žiadne alergické reakcie, je potrebné dodržiavať dávkovanie a príčiny. Liečba kĺbov bežne používané kvet, dráč, Heather, ďatelina, horčica, med.

Zvyčajne, keď poultice alebo masť, med priniesť do tekutej konzistencie. Preto, v prípravu roztoku je dôležité vyhýbať lieku vo vodnom kúpeli pri teplote 40-60 stupňov. Skvelý recept môže byť med so škoricou na kĺby.

Toto bude zachrániť všetky užitočné minerály medu že horúci môže zlomiť nadol.

Masáž včelím medom

Medová masáž rýchlo zmierňuje bolesti v kĺboch, preto považované za efektívne metódy pre liečenie kĺbových ochorení. To je obzvlášť dobré na pomoc s degeneratívne disk ochorenia.

 1. Skôr ako začnete masáž, povrch škáry je vykurovaný s horúcou vodou fliaš.
 2. Horúce spoločné je zem s medom na päť minút.
 3. Po vykonaní masáže na dotknutom území sa uplatňuje s bavlnenou látkou, ktorá by mala byť hojne mazané s medom.
 4. Komprimovať zábal teplý šál alebo pletený šál a pridržaním nie menej ako tri hodiny.
 5. Po tomto zábal je odstránený, medu je zmyť s teplou vodou.

Takéto masáže sú vykonávané na desať stretnutí. Prvé tri dni masáž sa vykonáva denne, a potom cez deň.

Liečba kĺbov s prídavkom soli

Ak chcete dosiahnuť najlepší účinok pri liečbe ľudové lieky, med, soľ sa pridáva. Robia healing poultice, tinktúry, ktoré sú schopné preniknúť rýchlejšie v postihnutého tkaniva. Keď prípravkov, liekov v dome podmienok je lepšie použiť nie kuchyne a morskej soli. môžete zapojiť sa pri liečbe artritídy, soľ.

READ  V menisku v kolene: čo je to, príznaky, úrazov, liečba

Na prípravu tinktúra v Pohára medu pridať pol Šálky šťavy z reďkovky, pol Pohára vodky, lyžicu soli. Výsledný znamená mať pred posteľ pre 50 ml.

Navyše, táto zmes sa vtiera do postihnutých kĺbov. Pre rýchly dopad pred mletím odporúča sa vykúpať a zahriať kĺbov. Terapia nie je menej ako 10 dní.

 1. Terapeutický zábal je vyrobené z ľanové alebo bavlnené tkaniny, ktorá je liečená med zmiešaný so soľou a aplikuje sa v noci na oblasť choré kĺby. Na prípravu zmesi, miešané v lyžicu medu a lyžicu jemnej soli. Zábal je potrebné zabaliť vlnená šatka alebo teplý šál.
 2. Na zmiernenie bolesti v kĺboch masť sa používa. Na jej prípravu používajú lyžicu medu, 50 ml alkoholický roztok jódu, lyžičky jemnej morskej soli. Ingrediencie sú starostlivo zmiešané. Výsledný masť sa vtiera do bolestivé kĺby dvakrát denne. Tiež, zloženie pridať k komprimovať.

Je dôležité pochopiť, že liečba ľudové lieky, aj napriek vysokej účinnosti, neprináša okamžité výsledky. Preto je potrebné urobiť liečby pravidelne bez prestávky po dobu niekoľkých mesiacov.

Ak chcete získať dlhotrvajúci výsledok musí prejsť aspoň dva kurzy za rok.

Soľný obväzy na liečbu kĺbov

Obväz s soľ používa s radiculitis, artróza, artritída, periarthritis, šľachy, a bolesti chrbtice. Postup pri príprave slanom náleve 8-10% koncentrácii. Intenzívny riešenie sa neodporúča, pretože môže poškodiť telo.

Tiež potrebné je voľné a absorpčné látky, pre takéto účely, vhodný najmä stebėtų uteráky. Papier a polyetylénu na tieto účely nie je vhodný, pretože pokožka potrebuje dýchať.

 • 100 g non-iodized soľ zmiešať s litri vody a výsledné riešenie dať handričku zložené z niekoľkých vrstiev.
 • Obväz musí byť v roztoku nie menej ako tri hodiny.
 • Po tom, soľný roztok s textílie zahrievajú na teplotu 50 stupňov.
 • Uterák je odstránený, mierne stlačené a okamžite aplikované na postihnutú oblasť.
 • Top lekárske ranu obväz.
READ  Cvičenie pre leg spoje: komplex pre kolená

Soľ je schopný čerpať z podkoží a telových tekutín škodlivých a toxických látok. Dotknuté územie sa stiahnu počas aktualizácie, hlboká vrstva podkožného tkaniva. Ako vplyv na tele sa vyskytuje lokálne, obväz sa aplikuje presne na postihnuté kĺby. Najlepší postup urobiť pred spaním. Liečba soľ je najmenej 14 denné relácie.

Na zmiernenie bolesti a zápal kĺbov sú ošetrené soli a sneh. Na to potrebujete pol Šálky snehu, ktoré môžu byť prevzaté z mrazničky. K nemu sa pridá lyžička soli. Bola zmes dôkladne mieša a umiestnená na boľavé miesto. Takéto komprimovať možno uložiť viac ako štyri minúty. Bolesť zmizla, zvyčajne stačí na 10 ošetrení. Aj táto metóda sa používa na zastavenie zápalový proces.

Na záver, ponúkame vám zaujímavé video v tomto článku o výhodách soľ pre vaše kĺby.

MAXCACHE: 0.4MB/0.00187 sec