Mäkké hrčka na kolená: foto nádoru na rameno

Ak kolená tam bol mäkký bump, ako je uvedené v fotografiu, mnohí ľudia sa domnievajú, že takéto vzdelávanie je absolútne neškodný pre zdravie. Avšak, nádor sa nachádza pri každom spoločnom môžu byť škodlivé pre telo.

Ak liečba rany na ruke, alebo späť, nie je včas, potom môžete prijímať rôzne komplikácie. Takýto nádor prispieva k:

 • purulent artritída;
 • celulitída;
 • lymphadenitis;
 • lymphangitis.

Typy a príznaky šľachy

Toto ochorenie u ľudí sa nazýva «choroba, športovcov,» alebo «ruka Baker». Vzdelávanie v oblasti chrbtice na prsty, nohy, kolená a lakte sú často «vybrať» ich majitelia pod profesionálnom základe.

Skutočnosť, že nádor sa vyskytuje presne na kĺbe, ktorý je hlavným fyzickej aktivity. Pre zápal šľachy sa vyznačuje neustálym zápal. Takže, tento proces prebieha v synoviálnej tašky prst kĺby rúk, nôh a chrbtice.

Vývoj ochorenia diskrétne. Takže mnohí ľudia nemajú vziať na vedomie jeho počiatočné príznaky. Ľudia s hrčou na ruky, nohy, alebo späť, začnú uvedomovať vážnosť ochorenia, keď ich kĺby sa stávajú menej flexibilnú možnosť.

Často formou ochorenia klassificeret, na základe lokalizácie vzdelanie:

 • chronické;
 • ostré;
 • opakujúce sa.

V závislosti od umiestnenia nádoru sa môže vyskytnúť v rôznych zdravie. Tak, hrbole na koleno a na zápästí majú rôzne symptómy. Niekedy vzdelávania prináša silnú bolesť.

Povaha a intenzita bolesti môže byť rôzne. Tieto porasty často zmeniť tvar kolená, prsty, ruky a štetce.

Ochorenia sa nemusí prispieť k poškodeniu zdravia alebo naopak, ak sa vyskytujú ako zápalové procesy v kĺboch: malátnosť, horúčka, opuchy.

Ako pravidlo, chronický zápal šľachy nie je zabrániť, aby fungovanie končatiny, kde sa nádor tvorený. V chorá spoločné so nepohodlie. Choroba je často lokalizované v oblasti:

 1. nohy;
 2. chrbtice;
 3. koleno;
 4. koleno;
 5. štetec.
READ  Artróza prstov: príznaky, príčiny, liečba

Funkcie chronickej formy šľachy prvá vec, ktorú sú bolestivé prejavy: dlhú dobu pacienta trápi podľa mierne bolesti v ramene alebo iných kĺbov.

Vzdelávanie v chronický zápal šľachy vždy vyvíja nie je tak veľa, že sa stane veľké a viditeľné. Ale hrčka môže byť pocit, s výsledkom, že to je husté formácie.

Príznaky akútnej šľachy sú trochu odlišné. Veľkosti nádoru zvýšiť rýchlo. Bolesť je rezanie, okrem toho, že je intenzívnejšie, keď osoba, ktorá je v pohybe.

Hrčka na rameno, koleno alebo zápästia, kĺbov môžu spôsobiť Všeobecné intoxikácie organizmu. Osoba, ktorá sa náhle zvyšuje telesnú teplotu a zhoršenie prácu určitých oblastiach tela.

Opakovaný zápal šľachy na kolená môžu vyskytnúť v zápästí, chrbtice, prstov, lakťov a iné spojov tam, kde sú vhodné podmienky pre jeho rozvoj. Pre túto formu ochorenia typické pre opakované poraziť kĺbov, ako výsledok porušil svoju prácu a sú zápalové procesy.

Ako pravidlo, opakovaný zápal šľachy sa vyskytuje v akútnej forme.

Synoviálnej tekutiny

Hrb na koleno a iné kĺby môžu byť špecifické a nešpecifické.

 1. Špecifickou formou rozvíjať v prípade ťažkej fyzickej námahe.
 2. Nádor na zadnej často sa vyskytuje u ľudí, ktorých profesionálne činnosti spočíva v prepravu a zdvíhanie ťažkých predmetov.

Ale konkrétne šľachy sa môže objaviť na kĺby dôsledku aj menšie škody. Niekedy je tvorený z dôvodu infekčných chorôb.

Okrem toho, hrbole na chrbtici sa často objavujú u ľudí, ktorí ochorejú s TB. Mimochodom, a Treponema, gonococcus môže tiež spôsobiť vznik ochorenia.

Synoviálnej látka, ktorá je naplnená nádor aj klassificeret z dôvodu rôznorodosti látok, ktoré sa ísť do toho.

Takže, ak vzdelávania na ruky, chrbtice, lakťov, alebo nohy je serous štruktúra, potom je to najbezpečnejší. Táto forma patológia sú ľahšie prístupný terapie a takmer nemá vyvolať značné komplikácie.

READ  Cvičenie pre krčka maternice hrudnej chrbtice

V priebehu času, látky v nádor nadobúda sérum konzistentnosť, že oveľa viac nebezpečné. V tomto type ochorenia sa môžu vyvíjať komplikácie, ktoré negatívne vplyv na fungovanie chrbtice, ramien a nôh.

Hemorrhagic šľachy je najnebezpečnejší. Zloženie nádor sa mení s časom, tam je koncentrovaných v krvi. A v prípade liečby ochorenia je tvorený purulent šľachy šľachy

Príčiny nerovnosti

Ak škodu na koleno, ktoré sú vážne, potom by ste mohli mať zlomenina, takže pacient musí mať lekárska pohotovosť.

Výskyt zápal šľachy v zápästí, chrbtice alebo lakeť je spojené s rôznymi tkaniva poruchy. Ak nie je poškodenie chrbtice, lakťov, vo väčšine prípadov môžete dostať hrču.

Ale rovnako dôležité je povahe poškodenia kĺbov. Ak v procese zranenie bolo zlomené pokožke, čo vedie v rane nakazil, potom je non-špecifické zápal šľachy.

Infekčné formou ochorenia často spôsobená jednoduchou porušenie hygieny a hygienických štandardov, vrátane a v bežnom živote. V niektorých prípadoch sa infekcia dostane do rany a zároveň poskytuje nekvalifikovaní starostlivosti, a choroba sa začína rozvíjať na lakťov a chrbtice.

Primárny príznak pre výskyt nádorov v chrbtici stať artritických. Charakteristika ochorenia sú často spojené s prírodou tohto ochorenia. Lupus, reumatoidnej, a psoriatická artritída späť prispievať do predčasného vývoja zápal šľachy v chrbtici.

V podstate dna je charakteristická prítomnosť v postihnutých kĺboch nádory. Šľachy chrbtice, lakťov a zápästia je dosť nebezpečný jav, pretože vedie k rôznym komplikáciám.

Infekcia sa môže dostať koleno z inej časti tela. Takže tam nie je zápal šľachy na koleno. Okrem toho príčinou tohto ochorenia je brucelózy, tuberkulózy, syfilis a kvapavka. Tieto sú ochorenia, nie nádor prispieť k rozvoju následné komplikácie.

Chirurgia

Vizuálne, ako je vidieť na obrázku, chrbtice, lakťov, ruky a iné časti tela v ranom štádiu vývoja ochorenia takmer nepostrehnuteľné. Často sa diagnóza je založená ak jasné, tesnenie. Pre presnú definíciu ochorenia lekár predpisuje bacteriological analýzy a štúdie o sérologické reakcie.

READ  Alkohol a reumatoidnej artritídy: kompatibilné

V prípade, že nádor je v prevádzke, potom robil punkciu zapálené látok. Na určenie prítomnosti zápal šľachy v spoločnom pomocou magnetickej rezonancie a x-ray. Ale ak patológia nebola vyliečená na čas, potom pacient je priradený do prevádzky.

Na zabránenie vzniku na tele, nezabudnite o prevenciu. Preto, ak osoba, ktorá je spojená s rizikom úrazu, potom sa budete musieť používať ochranné prostriedky.

Okrem toho, pred cvičením robiť warm-up a zahriať svaly, a na konci tréningu by ste mali urobiť nejaké strečing. Riadne denné rutinné práce a spánku, mierne cvičenie je optimálne profylaktické opatrenia prijaté na zamedzenie vzniku zápal šľachy.

MAXCACHE: 0.41MB/0.00190 sec