Hrbole na prsty: príčiny, liečba, obrázky spoločné

Mnoho pacientov trpiacich artritídou, dnou, alebo artritídy sa sťažujú na takéto vedľajšie účinky, ako hrče, na prstoch. Vznik takýchto subjektov v dôsledku metabolických porúch, najmä vylučovanie solí. Marvel môže byť jeden alebo viac kĺbov naraz.

V modernej medicíne existuje mnoho spôsobov, ako pomôcť bezpečne a efektívne zbaviť týchto nádorov.

Prečo som si hrbole na prsty

Medzi hlavné dôvody pre tento jav (hrče na prsty nie sú patologické, ale dôsledok) – vek-súvisiace zmeny tela, najmä počas menopauzy u žien.

Porušovanie mnohých metabolických procesov a hormonálne zmeny spôsobujú voda a soľ nerovnováhy. Ako výsledok, nárazy na kĺby, a hrbole na prsty, najčastejšie na veľké, menej na stredný prst nohy alebo ruky. Tvorba gombíky je ovplyvnený týmito faktormi:

 • Nesprávne strave s prevaha mastné, slané, studené jedlá;
 • Dlhotrvajúci kontakt so studenou vodou, alebo vzduchom.
 • Dnavá ochorenie, pri ktorom hromadenie kyseliny močovej a spoločných deformity;
 • Usadzovaniu solí;
 • Artritída – ochorenie, ktoré je charakterizované zmeny v štruktúrach spoločného a kostných tkanív.

Bez ohľadu na to, čo spôsobuje hrbole na vaše prsty môžu výrazne komplikujú každodenný život pacienta.

Často sú chorí, najmä v noci a pri zmenách počasia. Na deformácie kĺbov, znižuje ich pohyblivosť, a preto sa ľudskej výkonnosti.

Liečba by mala byť komplexná, je primárne zameraný na normalizáciu metabolizmu.

Príznaky a liečba hrbole na prsty, nohy, kolená

Príznaky sú dostatočne konkrétne, ignorovať, je ťažké. Po prvé, na veľké a stredné prsty tvorili tesnenia. Potom zvyšujú bolesť objaví.

Ak nechcete začať liečbu, bude stuhlosť kĺbov a ich deformácii (pozri foto).

Najdôležitejším bodom v liečbe takýchto subjektov, ako skoro ako je to možné ísť k lekárovi diagnózu, ak chcete nastaviť ich provokovať rozvoj faktor. Lokálne ošetrenie rany na nohách sa na tieto metódy a postupy:

 1. Používanie ortopedických prístrojov.
 2. Fyzioterapia.
 3. Dietotherapy.
READ  Ganglion na zápästie: úprava ľudové lieky

Odporúča sa v tomto prípade, ortopedické zariadenia sú vložky do topánok, arch podporuje, špeciálne valčeky, ktoré sú umiestnené medzi prsty. Topánky v rovnakej dobe, musí byť mäkké a pohodlné, dobrý vzduch-priepustná, najlepšie z prírodných materiálov.

Ak porasty sú rozsiahle a spôsobiť silné bolesti, liečba sa vykonáva chirurgicky.

Hrbole na kolenného kĺbu, je odporúčaný na liečbu pomocou týchto metód:

 • Ultrafialové ožiareniu,
 • Elektroforézu;
 • Parafínové kúpele.

Hromadenie tekutiny v kĺbovej dutine koleno ho cmúľať. Veľmi účinná liečba pomocou versatool masť: je zložený z mugwort, jeleň loj a olivový olej.

Ak postihnuté kolená, liečba sa vykonáva takto: na koleno, kompresný obväz, masáž a otepľovanie rôznymi spôsobmi. Plný chirurgické odstránenie nerovnosti sa nazýva extirpation. To je najbezpečnejší spôsob, ako zabrániť ich premnoženiu.

Liečba nárazy na kĺby lieky

Lekáreň ponúka širokú škálu nástrojov, ktoré pomôžu znížiť bolesť a resorpcie kužele. Po prvé a predovšetkým, to je nesteroidné protizápalové lieky. Môžu byť vnútorne alebo používané zvonka vo forme masti a gély.

Drogy, takéto skupiny agresívny vplyv na tráviaci systém, pretože nie sú predpísané pre každého.

Liečby, aj keď nie sú žiadne kontraindikácie by nemala presiahnuť 2 týždne. Ak požadovaný efekt nie je dosiahnuté, naďalej liečiť rany potrebujú aj iné spôsoby.

 1. Žlč zvieraťa. Táto látka sa rozpúšťa soľ vklady a kyseliny močovej, na hlboko preniknúť do tkaniva chrupavky. Vzhľadom na to, hrbole sú znížené prirodzeným spôsobom.
 2. Dobre pomáha odstrániť nerovnosti je nástroj, pripravené doma: vziať 15 tabliet aspirínu a no-Spa, mlieť na prášok. Nalejte zmes lekáreň alkoholom roztoku jódu a dobre potraste. Výsledný tekuté mazivo build-up v kĺboch. Liečba pokračovať, až kým hrbole nepôjde úplne.

Pripravené masti, ktoré sú ponúkané v lekárni pomáha «Glukosamín» je účinnej látky znamená preniknúť hlboko do kĺbov, podporuje krvné cievy, a tým prispieť k obnove pohyblivosti kĺbov, všetky tieto anti-poburujúce krémy práce skvelé.

Všetky tieto metódy sú vhodné pre liečbu zápästie, členok, koleno, lakeť alebo bedrových kĺbov.

Fyzioterapia

Viaceré vzdelávania na kĺby sa nazýva hygroma. Ak chcete zastaviť jeho rozšírenie a aby sa zabránilo obmedzenia pohyblivosti kĺbov, špeciálne spoločné gymnastika.

 • Ruky hore pred ním, dlane obrátila smerom k podlahe. Prsty pomaly sa správať tak široko, ako to dopadne. Mali by sa cítiť napätie. Potom už len pomaly whittle ich dole. Zopakuj vyhľadávanie niekoľko krát;
 • V rovnakej počiatočnej polohy striedavo, ohýbať štetcom v kĺboch, najskôr vo vnútri, potom sa;
 • Niekoľkokrát denne úsek expander alebo uchopenie gumenú loptičku.

Tieto jednoduché cvičenie pomáha udržiavať funkčnosť kĺbov, posilnenie šliach.

Obľúbené recepty

Alternatívna medicína ponúka aj rôzne spôsoby, ako sa zbaviť gigray, niektoré z nich celkom účinné.

 1. Medené mince by sa mali prať v roztoku soli, dobre zahrieva na oheň a priložiť na kužeľ. Môžete ho nosiť niekoľko dní, potom opakujte postup. Do 1-2 mesiacov paušálne by mal ísť.
 2. V rovným dielom, musíme prijať čerstvé estragón a kapusta listu. Rozdrviť, zmiešajte s medom. Výsledná zmes na kabát spoje z top uplatňovať polyetylénu, tepla zábal a nechajte cez noc.
 3. Balenie 70 percent alkoholu môže pomôcť vyliečiť rany.
READ  Čistenie škár: čistenie soľ vklady

Kapustová šťava môže byť prijaté vo vnútri, pol Pohára dvakrát denne. A nezabudnite dodržiavať stravu a životný štýl.

MAXCACHE: 0.4MB/0.00154 sec