Čaj na kĺby: kláštor poplatky cinquefoil

Čaje kĺbov sa stal jedným z najobľúbenejších nástrojov na prevenciu a liečbu bolesti kĺbov. Najúčinnejší bol rozpoznaný ako súčasť cinquefoil marsh.

Je aktívne používa pri výrobe odvary v ľudovej medicíny eliminovať nepríjemné následky ochorenia kĺbov a pohybového aparátu.

Bylinná kláštor zbierka má svoje kontraindikácie, takže pred použitím ľudové lieky, odporúčame poradiť sa s lekárom o radu.

Kontraindikácie pre použitie:

 • tehotenstvo;
 • dojčenie;
 • detský vek;
 • alergické reakcie.

Príprava bylinného čaju pre liečbu bolesti kĺbov a ischias

Pripraviť decoction pre liečbu ischias a bolesti kĺbov účinné zloženie troch bylín: listy Hypericum, Ruta voňavé, kvety primrose (v pomere 2:1:1). Tri čajové lyžičky zmesi zalejeme 0.5 litrov prevarenej vody. Nechajte vylúhovať vývar na 5 minút, potom precedíme. Odporúča sa piť teplé kláštorný čaj 3 krát denne.

Listy a stonky St. John ‘ s wort urýchľuje metabolizmus, zlepšujú krvný obeh a saturovanie buniek s kyslíkom, zlepšiť náladu a zmierniť depresie.

Voňavé root normalizuje krvný tlak, krvný obeh a má analgetické vlastnosti. Obsahuje nielen užitočný terapeutický účinok, ale je jedovatá rastlina, takže jeho použitie by to malo byť elegantné. Je potrebné dodržiavať presné dávkovanie – nemôžete pridať viac ako 1 lyžice za 400 ml kvapaliny.

Kvety na primrose majú analgetický účinok, tak široko používa na bolesti hlavy, bolesti kĺbov a svalov. Účinne lieči vplyv podchladenia, tiež má upokojujúci účinok, preto široko používaný pre migrény, nervozita, nespavosť a stres.

Anti-poburujúce bylín pre kĺby

Kláštorný čaj zmierňuje zápal. Je pripravený z týchto prírodných zložiek: sušené bobule mountain ash red, korene gauči trávy, Echinacea, lovage a fialová, fireweed, listy yarrow.

Všetky komponenty sú prijaté v pomere 1:1. Spôsob, ako robiť čaj je jednoduché. Dve polievkové lyžice zalejeme 500 ml horúcej prevarenej vody, potom doľava a variť na 15 minút, potom decoction je filtrovaný a aplikovať presne podľa schémy, v rámci 3 mesiacov, dva týždne, dva krát za deň, potom o dva týždne prestávku.

Počas liečby, keď využili kláštorný čaj sa odporúča dodržiavať špeciálnu diétu.

Chcete vylúčiť:

READ  Príčiny a liečbu príznakov zovretí sedacieho nervu
 • zemiaky,
 • baklažán,
 • korenie,

a zvýšiť denný príjem ovocia a zeleniny v surovom forme. Musia byť najmenej 30% z celkovej stravy.

Červené Jarabiny má protizápalové a analgetické účinky, takže je účinne zmierňuje bolesti kĺbov. Okrem toho, jeho bobule majú diuretický účinok, tak som odstráňte bremeno z obličiek a eliminovať škodlivé toxíny z tela.

Koreň lovage má podobné liečivé vlastnosti červenej Jarabiny. To má diuretický účinok a zobrazí telo škodlivých látok a toxínov.

Aj koreň podporuje regeneráciu buniek kĺbov, takže čaj, ktorého je súčasťou, je široko používaný na liečbu reumatických ochorení (artritída a dna), a kardiovaskulárnych ochorení.

Koreň gauči tráva má diuretický účinok na telo. Aktívne čistí cievy a chráni telo od intoxikácie. Liek používaný na liečbu a prevenciu reumatizmu a dny. Koreň Wheatgrass je považovaný za jeden z najviac neškodné lieky, ako kláštorný čaj.

Listy figy majú liečivé majetku. Často sa pridáva do médium pre obnovu poškodených tkanív. Listy majú priaznivý účinok na tráviaci trakt, pečeň a žlčník.

Vedľajšie účinky predávkovania môžu vyskytnúť bolesti hlavy a alergické reakcie, takže má to brať opatrne. Kontraindikácie ľudové lieky je tehotenstva a dojčenia.

Echinacea koreň sa používa na posilnenie imunitného systému, ničí škodlivé mikróby a baktérie.

Ivan–čaj bol široko používaný v ľudovej medicíne na liečbu nespavosti, metabolických porúch a reumatických ochorení. Znižuje zápal, má diuretický účinok na telo.

Revitalizáciu čaj z cinquefoil marsh

Pre prípravu redukčné činidlo kĺbov pomocou čerstvých listov cinquefoil v období svojho aktívneho kvitnutia.

Idú, potom opláchnuť pod tečúcou vodou a variť v kanvica, ako bežný čaj. Čaj umožňuje priaznivý vplyv na spoločnú.

Na prípravu budete potrebovať 3 lyžice rastlín. To je užitočné pre bolesti v kĺboch v artritídy. Tiež sa neodporúča užívať počas silnej fyzickej aktivity na zotavenie.

READ  Schmorl je vady stavcov orgány: čo je to

Tento nástroj môže byť použitý, ak sa prvé príznaky osteoporózy u žien.

Čaj pre obnovu kĺbov v dny a reumatizmu

Obnovenie mníšskeho čaj má zloženie z týchto bylín: koreň púpavy, gauč trávy, žihľava listy, breza, horsetail, rastliny fallopia japonica. Zložky prijaté v rovnakom počte.

Varenie systém je veľmi jednoduchý:

 • Všetky ingrediencie sú starostlivo zmiešané.
 • Čaj sa varí asi 20 minút, a potom sa prefiltruje.
 • Na kanvicu je potrebné vziať 1-2 polievkové lyžice bylinkový čaj.
 • Vývar sa podáva džem alebo med.

Teraz sa pozrime hlavné komponenty, ktoré sú súčasťou čaj.

Brezové lístie je účinný prírodný prostriedok proti choroby močovej a pohlavnej sústavy a obličiek.

V nich je veľké množstvo užitočných minerálov. Vzhľadom na vyšší obsah vitamínu C, sú dobré pre reumatizmus, osteochondrosis, dna, ochorenia kĺbov a majú tiež priaznivý účinok na kardiovaskulárny systém.

Žihľava listy tenké krvi a očistenie ciev. To má diuretický účinok, zlepšuje vylučovanie kyseliny močovej, tak široko používané pri liečbe kožných problémov a reumatizme.

Púpava je ľudový liek, ktorý sa používa na liečbu takmer akéhokoľvek ochorenia. Nemá žiadne kontraindikácie a nespôsobuje alergie.

Horsetail má diuretický účinok na telo. Je to vďaka ich vlastnosti, ktoré môže rozpustiť a vylučovať malé kamene v močovom mechúre a čistí celé telo.

Horsetail uľahčuje nepríjemných príznakov chronických ochorení pohybového ústrojenstva.

Šarlatán tráva je jedným z najdôležitejších zložiek v zložení kláštor čaj. Znižuje zápal v kĺboch, je dobré pre bolesti v kĺboch z reumatizmu a dny.

Witch hazel v dôsledku jeho adstringentné vlastnosti, má priaznivý účinok na gastrointestinálny trakt trávenie, hnačka opravy. Kláštorný čaj nesie obrovské výhody pre kĺby: výrazne znižuje bolesť a odstraňuje zápal.

MAXCACHE: 0.41MB/0.00161 sec