Artritída členok spoločné: príznaky, liečba, fotografie

Artritída členok spoločné je ochorenie charakterizované zápalovým procesom. Ochorenia môže byť autoimunitné a môže sa vyskytovať samostatne alebo byť komplikácie vyplývajúce z dna, ochorenia Pravidlo, osteoartróza a iných ochorení.

Artritída členok: formy a odrody

Keď telo je zápal alebo zranenia prietok krvi vstupuje do huby, vírus alebo infekcie kĺbu je zapálená.

Choroba je rozdelené do dvoch typov:

  • ostré;
  • chronické.

Pre akútna forma je charakterizovaná miestne nádor, ktorý rapídne napreduje. Zatiaľ čo v mieste zápalu, zvyšuje telesnú teplotu.

Keď proces hnisanie v kĺbových tkanív teplota stúpa, a dotknutého územia je červená. Plná pohyblivosť končatín sa stratil, takže ani najmenšiu pohyby sú sprevádzané bolestivé pocity a pacient môže byť na nohy.

V chronickej forme artritída sa vyskytuje tupé bolesti a bránia v pohybe. Avšak, ako pravidlo, ako je znázornené na obrázky z externých príznaky ochorenia prakticky nelíši od akútnej forme. Ale v chronickej artritídy členok pacienta je ťažké, aby sa rozišli v dopoludňajších hodinách, s príleţitostnou hyperemia a opuchy.

Ak sa zápal sa vyskytuje v tkanivách sa nachádza v blízkosti spoločné – to signalizuje prítomnosť periarthritis členok. Je potrebné poznamenať, že táto choroba postihuje spoločné, nie je často, ale jej priebeh je veľmi nepríjemné, pretože pohyb pacienta je obmedzený.

Reumatoidná artritída sa prejavuje je symetrický, často sa rozvíja na pozadí genetický faktor. Pravidlom je, že táto choroba je charakterizovaná ako príznaky: bolesti bolesť a opuchy členkov.

V prípade dnavá artritída pacienta presýtenej kyseliny močovej, ktorá je sústredená v členku, z ktorého nemôže zlomiť sami. Tento jav sa vyskytuje, ak osoba, ktorá má narušené metabolické procesy. Často sa tento druh artritída rozvíja v prítomnosti Fajčenie a pravidelná konzumácia alkoholu a kávy nápojov.

Keď poškodenie kĺbu často zdá, traumatické artritídy. Príčiny jeho vzniku môžu byť rôzne pomliaždeniny a zranenia väzy v členku. Aj táto choroba často sa vyvíja ako následok krvi otravy, napríklad nesprávne zaobchádzanie s výstřel rany alebo otvorené zlomeniny.

READ  Trojuholníkové obväz: obal na ruku, ramenný kĺb, chodidlo a ďalších kĺbov

Reaktívne artritídy členok spoločné dochádza v dôsledku prítomnosti v tele extra-artikulárny infekcie. Jej príznaky sa skladá z bolesti v dolných končatín. Okrem toho, končatiny silne prúdiacej, čo značne komplikuje jeho motorické schopnosti.

Post-traumatické artritída členok spoločné vyvíja v dôsledku zranenia svalov, väzy, alebo štrukturálne zložky kĺbových v dôsledku mechanického vplyvu. Hlavné príznaky ochorenia – viditeľné dystrofické patológia.

Príčiny artritídy členok spoločné

Príznaky ochorenia sa zvyčajne rovnaké – zápal kĺbu. Ale faktory vzhľad, ktorý postupuje do artritídy v členok je iný, takže lekár štúdium príznaky a predpisuje terapiu a individuálne.

Nemali by sme zabúdať, že medikamentózna liečba artrózy členok spoločné môže byť doplnená ošetrenie ľudové lieky.

Hlavné faktory pre výskyt artritídy patria:

  • Vážne poškodenie členok môže spôsobiť vznik infekčných artritída;
  • Pravidlo choroby, psoriáza a iné choroby vznikajú z dôvodu poruchy imunitného systému. V priebehu týchto chorôb, telo začne vytvárať vlastné spoje na cudzie telo.
  • Microtrauma orgánov, ktoré sa vyskytujú v prítomnosti ploché nohy, alebo v dôsledku preťaženia nohy. To všetko sa stáva východiskom pre tvorbu traumatické artritídy.
  • Dna v tele zlyhá, ktorý je narušený metabolizmus, a akumuluje v členok močovej.

Artritída členok spoločných detí

Príznaky artritídy u detí je podobné ako s prejavy tohto ochorenia u dospelých. Ale rozdiel spočíva v tom, že mnoho detí sa nedá presne popísať príznaky.

Dieťa nemôže zúčastniť sa aktívne hry, výber pasívny odpočinok, napríklad v karanténe a sťažujú sa na bolesti v jeho nohu.

Prosím, rešpektovať! Ak dieťa členok bolo opuchnuté, a jeho motor činnosť bola znížená, self-liečebné ľudovej nápravných opatrení nie je dosť.

Preto, ak spozorujete akékoľvek príznaky artritídy dieťaťa rodičia by mali okamžite kontaktujte svojho lekára, pretože len on vie, ako na liečbu artritídy členok spoločné.

Liečba

V procese liečby ochorenia vyžaduje, aby členok pacient bol v pokoji. To by malo zostať v posteli, alebo na postihnuté miesto minimálne musieť dať elastický obväz a používať trstiny počas pohybu.

Aj na účinnosť liečby by mali pravidelne užíva lieky. Ale farmakoterapia je indikované iba pri etiológie ochorenia nakoniec stanovená.

Ako pravidlo, lekár predpisuje, anti-poburujúce nesteroidné znamená:

  1. ibuprofen;
  2. aspirín;
  3. Ketoprofen, a ďalšie.

Tieto lieky znižujú opuch, ale v čase ich prijatia, pravidelne prichádzajú na recepcii lekár. Aj liečba ľudové lieky môžu mať vedľajšie účinky, nehovoriac o tom, farmakoterapia.

Prosím, rešpektovať! Predávkovanie anti-poburujúce drogy môže nepriaznivo ovplyvniť tráviaceho traktu.

Navyše, v období liečba by mala trvať bolesti-odľahčenie lieky. Ale pacient by mal buďte opatrní, uistite sa, že členok bol vždy v pokojnej štátu.

Ďalším dôležitým krokom ošetrenia je nosiť špeciálne ortopedické topánky alebo vložky a vykonávania gymnastických cvičení.

Liečba ľudové lieky

Artritída členok spoločné môže byť úspešne liečená s ľudových prostriedkov, ale len vtedy, ak ste ich kombinovať s liečbu predpísanú lekárom. Ale pamätajte si, na liečbu chorôb, iba ľudové lieky nie sú bezpečné. Avšak, ak používate metódy kombinovanej terapie, potom obranyschopnosť organizmu pacienta aktiviziruyutsya, a zápalových procesov bude rýchlejšie.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00099 sec