Opuch nosovej sliznice: liečba, príčiny, a ako odstrániť

Opuch nosovej sliznice: liečba doma ľudové lieky

Opuch nosovej sliznice je často fenomén nádchu alebo alergie. Niekedy opuch vyskytuje po poranení alebo operácii.

Bez ohľadu na dôvod, s ťažkou zdurenie nosovej sliznice pacient sa cíti nepohodlie a nemôže naďalej vedú aktívny životný štýl.

Ako odstrániť opuch nosovej sliznice, zbaviť zdurenie nosovej sliznice a nádcha doma?

Popis a dôvody

Opuch môže spôsobiť rôzne dôvody. Najviac často, zdurenie nosovej sliznice a výrazný opuch spôsobuje zápal v nosohltana chladným. Ale existujú aj iné príčiny, ktoré majú podobné príznaky. Tento:

  • Alergická reakcia – v tomto prípade, opuch je chronické;
  • Mechanický účinok na sliznicu nosa, operácie alebo úrazu elektrickým prúdom — silné opuchy a zápaly.

Fyziologické spôsobuje opuch a prekrvenie nos – nával krvi do tkanív sliznice. Slizníc je ochranná bariéra, ktorá neumožňuje infekcie zadajte text a šíriť.

Neutralizovať hrozbu, kapilárnej steny stanú viac priepustná, krv cirkuluje viac intenzívne priliva na oblasti, kde je to potrebné. Opuch je prirodzená reakcia organizmu na zápal (pozri foto).

Zmierniť opuch sliznice, je potrebné liečbu prvej príčine. Keď sú vylúčené, opuch, príliš, prejde. Ale problém je, že keď sa vážne zdurenie nosovej sliznice pacient trpí bolesti hlavy, poruchy spánku, strata vôňa a chuť k jedlu. To všetko je nepríjemné a nebezpečné. Pretože sa potrebujete zbaviť zápchy a aspoň zmierniť silné opuchy, ak nie ste schopní rýchlo liečiť základné ochorenie.

Kontakt s alergénmi-dráždivých – veľmi časté spôsobuje opuchy a zdurenie nosovej sliznice. Často existuje viac a silné prechladnutie a kašeľ. Liečba v tomto prípade je povinné odstránenie alergénov. Ale keďže existuje asi 300, to nie je vždy možné neutralizovať úplne všetky.

Potom pomôcť antihistaminiká a vazokonstriktor kvapky. V závažných prípadoch, menovaný hormonálne injekcie. Na liečbu Alergie ľudové lieky ťažké.

READ  Čo je jednorazová za ucho bolí, keď sa stlačí: prečo je tam

Ak príčin zdurenie nosovej sliznice pri akútnej choroby dýchacích ciest, príznaky sú zvyčajne po 5-6 dní potom, čo pacient začne liečbu.

Ak vírusovej infekcie bude bakteriálnych, a šíril sa do paranasal dutín, liečba bude viac zložité a zdĺhavé. Ak sa chcete zbaviť bakteriálna infekcia, potrebné antibiotiká, a niektoré ušné kvapky sú nestačí.

Podchladenia, dlhodobé plávanie v rieke alebo v mori, zneužívanie studené jedlá a nápoje – všetky tieto dôvody môžu tiež spôsobiť nepríjemné príznaky súvisiace s zdurenie nosovej sliznice. Nosné mandle a polypy porušovať nosovej dýchanie – doma na liečbu týchto chorôb ľudovej nápravy je prakticky nemožné, často potreba chirurgickej liečby, najmä ak je polypous rhinosinusitis.

Opuch a prekrvenie nosovej sliznice – príznaky, ktoré sa vyskytujú pri ranu, alebo iné ujmy, čo v narušil tkaniva integrity. Telo sa snaží kompenzovať v čas obnovy edém. Liečba bude závisieť od závažnosti zranenia a povahu zranenia.

Existuje niekoľko dôvodov, ktoré môžu spôsobiť, že tento jav:

  • Hormonálna prepätia;
  • Odchýlil nosovej septum;
  • Vrodené abnormality nosovej dierky – prekážka alebo úzky;
  • Malígny neoplasms;
  • Hernia mozgu;
  • Cudzie predmety v nosovej dierky;
  • Dôsledky nadmerného pitia alkoholu.

Ošetrenie sa vykonáva v závislosti od príčiny príznaky, ako sú opuchy a porúch nosných dýchanie, slizníc, purulent alebo slabý výtok.

Niekedy nič na liečbu nie je nutné, ale jednoducho eliminovať precipitating faktor. Ale v niektorých prípadoch budete možno musieť vážne lekárske ošetrenie, alebo aj chirurgické liečebné metódy.

Príznaky opuch nosovej sliznice

Opuch môže byť sprevádzané ďalšími príznakmi. Napríklad bolesť hlavy, horúčka, silné zelenkavá alokácia z nosa povedať, že vyvinuté bakteriálne alebo vírusové infekcie nosohltana. To môže byť liečená doma pomocou liekov a ľudových prostriedkov nápravy ich kombináciou.

Ak ste alergický pacienta kýchne, trpí slziace oči, nos priehľadná kvapalina, môže spôsobiť kožné vyrážky.

READ  Čelenka ucho - ako správne použiť obväz na hlavu pre uši

Trvalý opuch sa môže vyskytnúť, keď sezónne alergie počas aktívneho kvitnúcich rastlín. Na liečbu alergie, použiť antihistaminiká, je dôležité identifikovať alergén a odstrániť to.

Opuch nosa spôsobené zranenie, majú byť ošetrené pomocou vazokonstriktor kvapky, výlučky ako pravidlo, č. Charakteristickým príznakom nádory alebo cudzie telesá v nose je chrápanie počas noci.

Ako odstrániť opuch nosovej sliznice

A nosové kvapky, iné lieky, zmierňuje zápal a opuch, sú určené len po. Musíte byť istí, poraďte sa so svojím lekárom.

Bežne používané hydratačné a protizápalové a antibakteriálne kvapky do nosa, odstránenie dôvodu edému. Používajú sa po umývaní nosovej dierky a zavedenie vazokonstriktor kvapky.

Ak chcete odstrániť opuch po zranení, prvý hodín, odporúča sa, prikladanie ľadu alebo studené obklady na nose a na čele. To bude zúženie ciev, znižuje opuch a bolesť.

Ak opuch nosovej sliznice vyskytuje vírusové alebo bakteriálne infekcie, potom budete potrebovať na liečbu základného ochorenia, pričom prášky, prášky a sirupy, antimikrobiálne a protizápalové a imunomodulačné akcie. Video v tomto článku vám pomôže pochopiť, čo robiť, keď sa vážne zdurenie nosovej sliznice.

MAXCACHE: 0.4MB/0.00100 sec