Hrdla, opuch: príčiny, príznaky a liečba opuchnuté hrdlo

Hrdla, opuch: ako a čo odstrániť, ak opuchnuté hrdlo s anginóznymi

Hrdla, opuch nie je jedno ochorenie. Tento príznak je dôsledkom patologických procesov prebiehajúcich v tele.

Často sa vyskytuje u mužov vo veku 35 rokov, pacientov do 10 rokov a u starších pacientov.

Ako pravidlo, opuch je lokalizované v submucosal tkaniva a šíri sa do cherpalonadgortannoy, vestibular záhyby, ich miesta a plochy epiglottis.

Niekedy opuch nemá presahovať false a true hlasivky v regióne petiolus. Ak zápalový proces zapojené virulentné infekcie, tieto príznaky sú doplnené s infiltráciou submucosal vrstvy.

Opuch v hrdle je rozdelený do 2 etiologic typy:

 1. zápalové;
 2. nevospalitelnoe.

Tieto druhy môžu byť z rôznych lokalizáciu poruchy a príznaky. Ich liečba je tiež rôzne, ale tiesňové terapia pre rýchly opuch sú rovnaké, pretože v tomto prípade je dôležité urobiť všetko, čo je potrebné uložiť života pacienta.

Ako pravidlo, stagnuje, opuch zamerať sa na veľké plochy, hrtana. Sú to predovšetkým bilaterálne a zápal – skončil, a kryt na malej ploche.

Spôsobuje opuch

Najčastejšie faktory pri vzniku tohto prejavu sú zakorenené v mechanickej traumy. Poškodenie môže byť vykonané počas operácie (galvanocaustic prevádzky), alebo sa vyskytujú v dôsledku dlhotrvajúceho bronchoskopia alebo napáliť do hrdla rozparky, kyseliny alebo príliš horúci nápoj alebo jedlo.

Okrem toho spôsobuje opuch môže byť v dôsledku účinkov rádioterapie na krčnej alebo fluoroskopické štúdie. Tento symptóm sa prejavuje v prípade hnisanie tkanív krku alebo priľahlých tkanív v ústach, mandle a koreň jazyka.

V niektorých prípadoch, zvýšená krku mäkkého tkaniva vyvoláva príčin, ako sú chronické ochorenia (tuberkulóza, syfilis). Navyše, faktory vzhľad môže klamať v prítomnosti choroby ako:

 • scarlet horúčka;
 • bolesť v krku;
 • osýpky;
 • chrípka.

Je tu najmä opuch hrdla s angina pectoris, ktorý je lokalizovaný v sliznici a v oblasti perichondrium. Nevospalitelnoe opuch, ktorý je spoločný pre pacientov, ktorí majú problémy s pečeňou, obličkami, kardiovaskulárny systém, pretože sú vylisované do krčných ciev.

Ďalšie dôvody pre takéto príznaky môžu byť neznášanlivosti, aby všetky potraviny (syry, jahody, citrusové plody, atď.). Okrem toho, tento stav môže spôsobiť alergické na zvieracie chlpy, domáci prach a účinných látok, niektorých liekov.

Tieto nástroje často užívať lieky obsahujúce jód. Intenzita a trvanie Alergie, nie je závislá na dávke drogy. Angioneurotic edém prírody takmer vždy sa vyvíja spolu s opuch tváre, krku a dekoltu.

Ak dráždivé, vstupuje do tela cez dýchacie cesty, stenózy je sústredené v mäkkých tkanív epiglottis a krku. Keď sa spolu s kusov potravín v arytenoid chrupavky.

Riziko alergickej edém je to, že sa vyvíja veľmi rýchlo, preto to môže spôsobiť dusenie. Ale čo robiť, aby sa zabránilo takejto situácii?

Najprv je potrebné odstrániť alergény, a potom zadajte pacienta Síran alebo Atropín. Potom pacient bol prevezený do nemocnice.

Príznaky

Charakteristickým rysom tohto stavu je rýchle klesanie lumen hrdla, ku ktorej dochádza v dôsledku zvýšenej veľkosti mäkkých tkanív. Pacient môže cítiť nasledujúcich príznakov:

 1. príležitostne opuchy kolien,
 2. bolesť pri prehĺtaní;
 3. pocit, ako keby sa v hrdle je cudzie teleso;
 4. niekedy bolesti hlavy;
 5. ťažké dýchanie;
 6. hypertermia (maximálne 39 stupňov);
 7. chrapľavý hlas;
 8. non-produktívny kašeľ, s paroxyzmálna v prírode.

Pri PR oshodi opuch sliznice hlasivky, príznaky sa stále intenzívnejšie. Či tento prejav je sprevádzaný laryngitis, stavu pacienta je veľmi ťažké (zimnica, horúčka).

Narastajúci chlad niekoľko hodín alebo dní, to všetko závisí na úroveň toxicity príčinný agent. Opuch hrdla, keď bolesť hrdla sprevádza pocit sa vonkajšia orgán, ktorý sa vyskytuje počas phonation a prehĺtania. A suchý kašeľ (barking) vedie k rozvoju komplikácií septikov charakter zvyšuje bolesť a podporuje šírenie infekčných agensov.

V prípade vzniku špecifické komplikácie ako phlegmon hrtana, príčiny týchto symptómov: zmena hlasu a bolesť, ktorá vyžaruje do ucha. Ak opuch je veľmi silný, pacient môže na nejaký čas stratí hlas. S pokročilé formy laryngitis v hrtana vyvíja respiračné zlyhanie, ak liečba nie je vykonaná, môže si vyžadujú naliehavé tracheotomy.

Ak zle opuchnuté hrdlo – pacient by mal byť okamžite hospitalizovaný. Inak udusenie, potrebuje špeciálnu starostlivosť a úzkej lekársky dohľad.

Liečba

Opuch hrdla môže byť liečená rôznymi spôsobmi:

 • etiological;
 • patogénne;
 • prevencia;
 • príznačný;
 • drog (špecifické a nešpecifické).

Okrem toho, ak chcete vyriešiť tento nepríjemný jav. musíte sledovať diétu, v ktorej môžete použiť rozdrapkaný alebo tekuté jedlo bez korenia a soli. Ich teplota by mala byť pri izbovej alebo vlažný. Pitnou, gróf bude žiaduce obmedziť.

Ak opuch vyvolaná prítomnosť chronických chorôb alebo intoxikácie, potom liečby na obnovu respiračných funkcií. Spolu s súčasná liečba ochorenia, spúšťanie opuch, lekár predpisuje anti-hypoxic liečby.

Ak dôvodov tohto stavu spočíva v Genéze poburujúce, antimikrobiálne ošetrenie, ktoré zahŕňa správa Streptomycin a Penicilínu. Niekedy môžu byť priradené k sulfonamides, ale majú negatívny vplyv na excretory systému obličiek.

Ak opuch vyvíja rýchlo, potom potrebujú tracheotomy je operácia, v ktorej windpipe je rez, a potom do otvoru tracheotomy sú špeciálne rúry, ktoré umožňujú pacienta dýchať normálne.

Keď bude obnoviť prirodzené dýchacie trubice odstránené, a fistula ktorá bola založená v oblasti rany, ako pravidlo, sa rýchlo zatvára.

Ambulancie edém

Ako odstrániť opuchy sa rýchlo doma pred ambulancie prišiel? Stojí za zmienku, že keď sa prvé príznaky ochorenia sa vyžaduje neodkladnú lekársku pomoc. Okrem toho, lekár odstraňuje opuchy a až potom zistí, že dôvody jeho vzniku.

Avšak, mierne opuchy spočiatku komplikuje jeho ďalšej diferenciácie. V tomto prípade môže pomôcť aj výsledky endoskopia.

Takže, čo robiť a čo liečba vykonať a opuch krku? Po prvé a predovšetkým, pacient by mal ľahnúť alebo sadnúť. Potom môže byť pridelený na nasledovné nástroje a postupy:

 1. horúce kúpele na nohy;
 2. rýchlo pôsobiaci diuretiká (diuretiká), napríklad Furosemide;
 3. na teľatá nohy sú horčica;
 4. sedatíva a antihistaminiká;
 5. antihypoxic a antioxidačné;
 6. na sedatíva.

Niekedy prvej pomoci doma požití kocky ľadu alebo, naopak, uplatňovanie teplé mlieko na krku. Avšak, táto liečba je lepšie, pretože zima je silný vazokonstriktor – látka, ktorá znižuje krvné cievy a odkladný krvného obehu. Okrem toho sa podieľa na vystupujú ciev a zabraňuje zápalové prenikne a zápalové opuchy vyriešiť.

Navyše, ošetrenie krku pomocou ľad môže zintenzívniť rast podmienečne patogénnej mikroflóry, a tak často vybuchne catarrhal zápalový proces. A teplé kompresia podporuje vazodilatáciu, čím sa znižuje ich priepustnosť, spôsobuje opuchy len zvyšovať.

Aj liečba takýchto príznakom môže byť, že pacient musí podať adrenalín pri inhalácii, kontakte s pomocou Hydrocortisone a riešenie Efedrínu Hydrochlorid.

Vo videu v tomto článku špecialista bude hovoriť o tom, že vedie k opuchu hrtana.

READ  Vaňa bronchitída: je to možné, ísť sa kúpať sa v saune

MAXCACHE: 0.4MB/0.00106 sec