Ako znížiť opuch nosovej sliznice dieťaťa: čo robiť, ak sa opuch

Ako opuch sliznice nosa dieťaťa?

Silný opuch v nosa je veľmi častým príznakom. Tento jav je typický pri ochorení dieťaťa s prechladnutie, chrípka alebo zápal horných dýchacích ciest. Okrem toho, opuch nosa sa vyskytuje v alergické lézie sliznice nosovej dutiny, alebo ako výsledok traumy do nosovej dierky, čo je tiež typické pre deti. V procese aktívne hrať, deti často zranenie nosa, ktoré spôsobuje bolesť a opuch dutiny. V niektorých prípadoch, opuch sa objaví ako výsledok zákroku, alebo v dôsledku nedostatočnej lekárskej liečby.

Bez ohľadu na dôvody, pre tvorbu takéto označenie, dieťa začína sulk a plakať. V rovnakom čase, dieťa má klesajúci záujem o vzdelávanie, udržiavanie aktívneho životného štýlu, a iné fyzické prejavy. Je veľmi dôležité, ak chcete zobraziť stav dutiny a sliznice nosa späť k normálu, ako rýchlo, ako je to možné, takže otázka je, ako znížiť opuch nosovej sliznice dieťa je rovnako významné, ako kedykoľvek predtým.

Dôvody pre vznik opuchy

Opuch nosa, spôsobuje dieťa problémy s dýchaním, silné zdurenie nosovej sliznice a iné nepríjemné príznaky. V tomto čase dieťa je veľmi nervózny, ako zažíva problémy so spaním, stráca chuť do jedla a cíti bolesť v nosovej dutine. Pred nastavením liečby, je potrebné zistiť príčinu zápalu.

Sliznice horných dýchacích ciest) je určený na ochranu organizmu pred vírusmi a infekcie v čeľustného dutiny a iné oblasti nosa.

Preto, počas normálnej prevádzky, sliznice časť padá na to vírusy, škodlivé mikróby a iných nežiaducich objektov rýchlo odstránené z tela.

V prípade, ak je oslabený imunitný systém dieťa, alebo v prípade negatívne vplyvy na životné prostredie a iné faktory, dysfunkcia dutiny.

Tento proces spôsobuje narušenie základných funkcií nosovej dutiny, spôsobuje opuchy alebo preťaženia.

Ak tento proces je ignorované, pacient je formulovaný zápalový proces, ktorý môže viesť k otitis media, zápal vedľajších nosových dutín alebo zápal vedľajších nosových dutín.

READ  Kašeľ sirup Sirex: manuálna, cena a analógy, fotografie

Táto liečba zápalu začína založením príčinu. Najčastejšie opuch sa vyskytuje, pretože podchladenia, alebo v prípade alergickej lézie tela. V tomto prípade, opuch môže byť chronická. Ďalšie príčiny patrí mechanické účinky na nosovej dutiny alebo vrodených anatomické vlastnosti.

U detí sa často tento príznak môže vzniknúť v dôsledku hormonálnych zmien, alebo v dôsledku vrodených abnormalít. Pri diagnostike je potrebné overiť prítomnosť rôznych neoplasms alebo vniknutiu cudzích predmetov do nosovej dierky. Zriadenie faktory pomôže určiť ďalší priebeh liečby.

Čo robiť, ak nosa je opuch

Nastavenie spôsobí, lekár predpíše liečbu, opuch tváre. Terapia môže byť viacero typov, s ohľadom liekov, ako aj pomocou netradičných receptov. To je veľmi dôležité dodržiavať dávkovanie produktov a nie rušiť priebeh liečby.

Self-liečebné dieťaťa je neprijateľné, pretože neznalosť nežiaduce účinky a kontraindikácie môže viesť k vážnemu zhoršeniu zdravia.

Preto, bez ohľadu na príčiny edém, poraďte sa so svojím lekárom.

Liečba edému nosovej sliznice začína s diagnózou. Ak dôvod vzniku opuchu bol úraz nosa, by sa mali poradiť s lekárom-trauma chirurg a určenie závažnosti ochorenia.

Ak je poškodenie nosovej septum, alebo tkaniva je menšie, pacient bude lavage postihnutú časť. Vo vážnejších prípadoch pacient hospitalitynet.

V prípade alergickej lézie nosa by mali, vyhľadajte lekárske ošetrenie u lekára-alergológa. Alergický opuch nosa, dieťa prináša veľa príznakov, ktoré výrazne zhoršiť stavu pacienta. Vyliečiť tento zápal je sám, je takmer nemožné.

Pri bakteriálnej formy choroby potrebné antibiotiká a špecializované lieky.

Štandardná liečba

Po vytvorení všetkých príznakov a faktorov, lekár predpisuje jednotlivé liečby. Najviac často, mechanizmus liečbu dieťa je podobné:

  1. Po prvé, budete musieť stráviť čistí nosové priechody s pomocou umývanie. Ako soľný použiť odvary z bylín alebo špecializované riešenia «neustály stres», alebo «soline». Na umývanie detskej nos trvať tri až päť krát denne alebo podľa potreby. Ak dieťa je stále veľmi mladý, použite aplausos.
  2. V ďalšej fáze liečby by bolo použitie vazokonstriktor nosných prostriedkov. V tomto prípade lekár predpisuje kvapky individuálne. Bežne predpisované «Nazivin», «Glycín», «ksimelin» alebo «Otrivin». Liečby, navyše s finančnými prostriedkami, ktoré by nemali byť dlhšie ako päť dní. V prípade núdze, špecialista môže zvýšiť počet dní.
  3. V akútnom období zápalu, lekár môže predpísať lieky s antibiotikami pre lokálne použitie. Zoznam najlepších liekov na liečbu detí: «Polideksa», «Miramistin», «Bioparox», «Izofra».

Majte na pamäti, že na umývanie detskej nos by mal zvláštnu starostlivosť. Keď riadne vykoná, soľný roztok, môže vstúpiť do ucha a spôsobiť tvorbu otitis media stredného ucha regióne zariadenia.

Okrem lekárske ošetrenie, pacient môže potrebovať, aby sa vaše nohy v teple, a tiež držať inhalačná s esenciálne oleje. Pri výbere takejto liečbe, uistite sa, že žiadne alergické reakcie. Ak dieťa je stále dieťa, namiesto inhalácia je dovolené používať masť. Masáž produkt do pokožky v blízkosti nos tesne pred spaním.

READ  Gargling s draselného: môže oplachovanie

Pre deti je najlepšie použiť olej na rastlinnej báze, napríklad, «Studená», «Mamina».

V prípade alergickej reakcie všetky tieto metódy by mali začať až po odstránení provokujúci faktor. Inak, účinok lieku sa nebude zobrazovať.

Navyše, v priebehu liečby, v prípade alergickej reakcie zahŕňajú antihistaminiká.

Znižujú opuch v krátkom čase a sú prakticky neškodné vo väčšine prípadov krehké telo dieťatka.

Dieťaťa, ak matka je istý, že zápal nie je vážne, opuch zbaviť v domácnosti. Ak choroba postupuje a opuch zasahuje do dutiny, hrdla, terapia by mala byť aj naďalej v nemocnici.

Je dôležité pochopiť, že ak edém tvoril v dôsledku bakteriálnej ničenia, dieťa bude mať antibiotiká. Opuch nosa, dieťa berie to najlepšie z miestnej drogovej činnosti «Bioparox». Nezávislé odmietnutie takéhoto zaobchádzania, môže to viesť k vážnym následkom, tak nezlomia dávkovanie a dodržiavať pravidlá užívania drog.

Záver

Liečba opuch dieťa by sa malo uskutočniť iba pod dohľadom lekára. Ako dieťa je telo vystavené lézie, určiť príčinu vzniku tohto typu choroby je sám, je takmer nemožné. Takže sa nemusíte riskovať vášho dieťaťa stave a vykonávať akúkoľvek liečbu bez predchádzajúcej konzultácie.

Majte na pamäti, že oneskorená liečba môže spôsobiť mnoho chronických ochorení. Okrem toho, nesprávnej liečby pre pacienta môže predpísať silné antibiotiká, ktoré len znížiť dieťaťa je imunitný systém.

MAXCACHE: 0.4MB/0.00096 sec