GERD u detí: príčiny, príznaky, diagnostika, liečba

Príznaky a liečba GERD u detí

Mnohí ľudia sa mylne domnievajú, že reflux je ochorenie pažeráka, ktorá sa vyvíja iba v dospelých.

To nie je prekvapujúce, pretože deti často sledovať ich rodičia, sa snaží naučiť ich správne rutinné, včasné a vyváženej stravy. Ale napriek úsiliu dospelých, lekári často diagnostikovať GERD u detí.

Príčiny GERD u detí

Dôvody, pre rozvoj tohto ochorenia proces, v mnohých ohľadoch podobné tým u dospelých. Nesmieme zabúdať, že tínedžer z 16-18 rokov o štruktúre a fungovaní vnútorných orgánov sú už v plnej miere tvoril a dospelých. Takže, čo bolestivý proces prúdiť rovnakým spôsobom ako u dospelých.

Prečo deti majú GERD?

 1. U dojčiat, batoliat a predškolákov najčastejšie refluxnej choroby spôsobené dedičné predispozície alebo postihnutia tráviaceho systému, ktoré zahŕňajú: vrodené krátky pažerák, hiátová prietrž bránice, deformácie žalúdka.
 2. GERD sa dieťa vyvíja, ako sa matka počas tehotenstva a laktácie hnevať: Fajčenie, pitie alkoholu a spôsobuje poleptanie pažeráka nápojov, porušenie režim kŕmenia.
 3. Od narodenia, pediatri odporúčajú konzumovať len vyvážené krmivo pre dojčiace matky a kŕmenie bábätka ak chcete zadať včas, postupne zvykania deti, aby high-kvalitné a zdravé jedlo. Ale bohužiaľ, nie všetci rodičia majú takéto názory, a mamička alebo babička, ktorí chcú dokázať jeho jemný a reverent postoj, snaží overfeed ich dieťa. Z tohto dôvodu obezity u detí, čo je ďalší krok vo vývoji GERD.
 4. Gastroezofagálny reflux u detí sa môže objaviť v dôsledku nedostatočného pozornosť rodičov. Keď tínedžeri sú ponechané samé na seba, a ich strava je ani zďaleka dokonalý. Obľúbené jedlo teenagerov — lupienkov, šumivé nápoje, sladkosti a výrobky z rýchleho občerstvenia. Nie sú len vplyv dolný pažerákový zvierač, porušujú práce všetkých orgánov trávenia.
 5. Zápcha viesť k rozvoju GERD u dojčiat a detí predškolského veku. Zápcha batoľatá namáhanie počas stolice a posedenie pre dlhé na nočník. Pri dlhom sedení na hrniec a nadmerné napätie, viesť k zvýšeniu vnútri brucha, tlak, oslabuje zvierač.
READ  Čo a ako je dialýzu obličiek?

Aké sú možné príznaky identifikovať GERD u detí

Nielen deti je ťažké zistiť, choroba, staršie deti sa často skrývajú svoje problémy z rodičov, podpora preklad chorôb do chronických jeden. Ale pozorný rodičia si môžu všimnúť zmeny v správaní svojho dieťaťa. Na reflux u detí je označené nasledujúcimi príznakmi:

 • časté regurgitácia v dojčatá, plač po jedle, grganie vzduchu, úzkosť po jedle, niekedy nočné kašeľ a dýchavičnosť (to je wapisiana prejavy GERD);
 • staršie deti sú ochotní jesť, plač pri jedle, ako majú často pocit pálenia vyskytuje;
 • deti sa sťažujú na bolesti-ak po jedle tipy tela dopredu, majú nepríjemné pocity v oblasti hrudníka;
 • pretože vrhá kyseliny zo žalúdka do pažeráka sliznica začne krvácať, anémia, slabosť a závraty;
 • deti stať nervózny, agresívny, zlý spánok;
 • v dôsledku odmietnutia jesť deti nie sú priberanie alebo chudnutie, mdloby;
 • na prvý pohľad causeless môže začať depresia;
 • čkanie, nevoľnosť, vracanie;
 • rodičia vidieť reakciu svojho syna, bolesť a pálenie v podobe grimaces, dieťa chytí jeho žalúdok na nástup príznakov, môže reagovať tak na otázky, prudko a neochotne.
 • Je potrebné poznamenať, že ak GERD je získaná proces, príznaky sa u detí objavujú postupne.

  Diagnóza GERD u detí

  Ak si nevšimnete zmenené správanie dieťaťa a ignorovať jeho «pálčivý problém», tam je nebezpečenstvo, aby reflux, kým komplikácie, s ktorými bojovať ťažšie. Preto, diagnóza GERD u detí je potrebné včas.

  Čo výskumu, ktorú je potrebné vykonať?

  1. Mali by ste začať s obvyklým výlet do pediatra a podrobný výklad všetkých, ktoré sa týkali. Diagnóza nie je dôležité len obvyklé sťažností, ale každý detail v správaní syna alebo dcéru.
  2. Špecifické výskumné metódy potrebné absolvovať endoskopické vyšetrenie pažeráka a žalúdka — EGD (fibrogastroduodenoscopy), ktorým je možné zistiť poruchu v pažerákový zvierač, niektoré anatomické funkcie tráviaceho systému.
  3. Radiographic kontrast štúdia pomôže odhaliť prítomnosť hernie, zúženie pažeráka a porušovania evakuácie schopnosť žalúdka. Toto je jednoduchý a informačné metódy.
  4. Denné sledovanie vnutrimyshechnogo pH. Táto štúdia mení kyslosť úroveň pažeráka môže byť rozhodujúce v diagnóza GERD v každom veku.
  READ  Hranice hrubého čreva: funkcie a rozvoja ochorenia

  Liečba

  Liečba GERD u detí sa môže uskutočniť v domácnosti, nie je nutná hospitalizácia a vykonáva osobitné postupy. Je dôležité si uvedomiť, že liečba je dlhý proces, ktorý si vyžaduje trpezlivosť.

  1. Ak sa dieťa alebo predškolské dieťa, potom ako prvý učiť rodičov o dieťa, správne správanie počas a po kŕmení: nie overfeed deti, v priebehu 10-15 minút po jedle, aby vertikálne pre vypúšťanie vzduchu.
  2. Pediatri odporúčajú používať antireflux zmesí, ktoré sa podieľajú na zahusťovanie potravín, a tým zabrániť regurgitácia, znížiť množstvo reflux. Ak chcete použiť ich potrebujete úplné overenie a stanoviť príčinu ochorenia. Zadajte ich v strave by mali byť postupné a len po porade s lekárom.
  3. Dôležitým bodom pri liečbe akejkoľvek choroby tráviacej sústavy — správnej výživy. Diéta pre GERD u detí zachováva všetky zásady: časté menšie jedlá, s výnimkou korenené a vyprážané, príliš mastné jedlo, nie je dovolené jesť pred spaním, po jedle, nemôže vykonávať, ľahnúť, alebo ohnúť liečbu období značne obmedzené sladkosti, sýtené nápoje sú vylúčené.
  4. Prevencia exacerbations môže byť obmedzená na výživové odporúčania.
  5. Liečba reflux zahŕňa použitie farmakoterapia. Menovaný blokátory z protónovej pumpy, antacidá, prokinetics potrebujete moderný a antagonisty z H2-receptorov. Uplatňovať symptomatickou liečbou, je označené.
  6. Postihnutia tráviaceho systému sú opravené chirurgicky.

  GERD v detskom to je jeden z tých procesov, ktorá by nemala chýbať v detstve. Včasná liečba, lekár vám ušetrí problémy detí a rodičov.

  MAXCACHE: 0.4MB/0.00107 sec